Този път България е единна: Увеличението на пенсиите с 14 лева е подигравка!

Средното увеличение на пенсиите тази година ще е с около 14 лева – това обяви социалният министър Бисер Петков в ефира на bTV. Той дори си позволи да определи тази актуализация като „значителна“. Но какво мислят хората по този въпрос?

Масово българите използват една дума като коментар за това, което се случва с парите за възрастните хора – подигравка!

Ето някои от коментарите по темата в интернет:

125 лв…; 207 лв…300 лв…Само с 300 лв. си увеличиха депутатите заплатите тази година, че били вързани с минималната… Хей, господа управляващи, ще стане и вашата работа като на Хитлер. Уж му беше сигурен „блицкрийга“, но си счупи главата. Малко остава и този народ дето няма какво да губи… Няма много да мисли… За 1300 и кусур години минаха толкова царе, патриарси, генерални секретари, ама такава лакомия и наглост не е имало. Не сте ли БЪЛГАРИ, какви сте та превърнахте една Швейцария на Балканите в КОНЦЛАГЕР ЗА БАВНО УМЪРТВЯВАНЕ НА НАРОДА СИ?“

Пенсиите за трудов стаж трябва да се вдигнат НЕ с 3.8 %, а с 38 %!!! За да имаме достоен живот в европейския съюз като негови членове. А не да сме в мизерия и да умираме от стреса как ще се справим с парите на месеца.“

ГЛУПАКО, как не те е срам да излезеш и да съобщаваш тази мизерна разлика!

Та на горките хорица работили и си плащали по 40-45 години осигуровки, пенсията им е по-малка от Вашите режийни за един ден!

СРАМОТА!!!!!“

Минимум 700 000 пенсионери ще забогатеят. От 200 на 207.60лв. Да са им честити! Ще има да се чудят какво да си купят. Голямо увеличение, няма що.“

Ха-ха!! Какво е – 14лева? Не стигат за 10 билета за градския транспорт! Добавете още-2лева!! смешници“

Подигравка!!! На тях по 600-1000лв, на бедният народ 5-10лв. И тръбят по медиите, сякаш на всеки дават по 100лв.Засрамете се, г-н министър с такова задоволство говорехте, че човек ще си помисли ЗАБОГАТЯХМЕ. Да, но не и народа, а някой други“

Дайте на пенсионерите поне за едно кило череши, срамота“

Безбожник той не оправдава званието социален .Трябва да у се подмени званието с ,корумпиран м…Р или. Крадливи. Или Мерзавец.С каква наслада обяви увеличението като ,че каза 38 процента.Смешник

Знаете ли как коментираме ежегодното увеличение помежду си -с тъга и ирония:“доживяхме поредното увеличение“.(Кучетата си лаят,кервана си върви).

Злобни,крадливи и самозабравили се управляващи.Добре поне че не са вечни.Ще ги изтраем още малко и всеки трябва да паркира автомобила си на главен път.

4 коментара

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Блиц Новини
„Дом върху дом“ в „Темата на NOVA“ на 20 юни,

Бетон, прах, дупки по улиците, липсващи тротоари, изчезнали зелени площи. Защо за десетки хиляди българи, които живеят в зони с интензивно строителство, подобен пейзаж се оказва всекидневие? Отговорите очаквайте в „Темата на NOVA” тази събота. Журналистът Деница Суруджийска и операторът Георги Георгиев се връщат чак към годините след Освобождението, за …

Блиц Новини
Smart Face превзема София и Пловдив с добро

Smart Face превзема София и Пловдив с добро настроение и колоритни образи Не пропускайте новите два епизода на забавната игра в четвъртък и петък от 20:00 ч. по NOVA 4 юни 2026 г., гр. София. Smart Face се впуска в ново търсене на ентусиасти, готови да изпитат интуицията си в …

Блиц Новини
Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите

Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите Премиерната поредица на NOVA е гледана от над една четвърт от зрителите 28 май 2026 г., гр. София. NOVA представи най-новия български сериал „Дъждът оставя следи“, който снощи отведе зрителите в мистични кътчета на Рилския манастир. Неразгадано убийство от близкото минало пресече …