Срам! Мемориалът на мира в Хирошима осъмна с надпис „Локо София“
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини
Мемориалът на мира в Хирошима е станал жертва на български вандали, съобщи японската телевизия Ann News. Едно от огражденията в комплекса, посветен на жертвите от атомните бомбардировки на 6 август 1945 г., е бил надраскан с черен спрей и надпис „Локо София“, предаде „Дневник“.
Полицията обяви, че преглежда записите от камерите и вече издирва извършителите. Според органите на реда надписите са били изрисувани в периода между неделя вечерта и понеделник сутринта.
От градската управа обявиха, че са изключително разочаровани от вандалската проява върху едно от най-емблематичните места в града, което се посещава целогодишно от хора от цял свят, предаде NHK World Japan.

Smart Face превзема София и Пловдив с добро
Зрителите пометоха шоуто „Звездите в нас“
„Дом върху дом“ в „Темата на NOVA“ на 20 юни,

Няма коментари