Синоптиците обявиха чака ли ни нов библейски потоп тази седмица (Таблици)
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини
Днес над по-голямата част от страната ще бъде предимно слънчево.
![]()
По-значителна облачност ще има преди обяд над Западна България, а след обяд над планинските райони – купеста и купесто-дъждовна, но само на отделни места ще превали и прегърми. Ще духа слаб до умерен вятър от север-североизток. Максималните температури ще са между 26° и 31°, в София – около 26°, съобщава bTV.
![]()
По Черноморието ще преобладава слънчево време. Ще духа умерен североизточен вятър. Максималните температури ще са 27° – 29°. Температурата на морската вода е от 23° по северното до 26° по южното крайбрежие. Вълнението на морето ще бъде около 2 бала.
![]()
Над планините ще се развива купесто-дъждовна облачност и ще има краткотрайни валежи с гръмотевични бури, които до края на деня ще отслабнат и спрат. Ще духа умерен, по билата временно силен, североизточен вятър. Максимална температура на височина 1200 м – около 19°, на 2000 метра – около 12°.
![]()
В сряда ще бъде предимно слънчево. В сутрешните часове на места в равнините и котловините ще се образува мъгла. След обяд над планинските райони в Западна България ще се развие купеста облачност, но само на изолирани места ще превали краткотраен дъжд. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток. Температурите ще се повишат и максималните ще са между 27° и 32°.
В четвъртък ще бъде предимно слънчево. Късно следобед над Северна България и планинските райони ще се развие купеста облачност и на места ще превали и прегърми.
В петък под влияние на добре изразен студен атмосферен фронт над Западна и Централна България ще се развива мощна купесто-дъждовна облачност. На много места ще има краткотрайни валежи и гръмотевични бури.
В отделни райони валежите ще са интензивни. Очакват се градушки. Повече слънчеви часове и с по-високи температури ще бъде в Източна България. С умерен и временно силен северозападен, а в източните райони – северен, вятър ще нахлува хладен въздух и температурите ще започнат да се понижават.
През почивните дни въздушната маса ще е неустойчива. На много места ще има валежи и гръмотевични бури. Запазват се условията за локални интензивни валежи и градушки.
Захлаждането ще продължи.

Ники Василев: България постави световен рекорд с еврото, а никой не говори за това
Какво правим, ако получим фалшиво евро?
Георги Тошев се разграничи категорично от Венета Райкова
Калин или Ивайло ще си тръгне от “Игри на волята”
Цвети от „Хелс китчън“ обвини Патрицио в насилие
Борисов за бюджет 2026: За пенсионерите над милиард повече

Няма коментари