Радан Кънев разби предложеното здравно застраховане: Просто ще даваме още 12 лева, нищо няма да се промени

Радан Кънев, Фейсбук

Здравни загадки ‘2018:

1) В сутрешните блокове критично мнозинство от клакьори благодари на господин министъра, че е предложил „Нещо“. Когато ги питат какво е „Нещо“-то, обаче, казват, че е рано да се каже.

2) Има голям проблем с доплащането в болниците, което е незаконно.
Решението на проблема е да плащаме на застраховател по още 12 лв. на месец (всъщност много повече, защото държавата ще плаща на застраховател половината пари, от нашите данъци), но ДОПЛАЩАНЕТО ДА ОСТАНЕ. Вече – законно.

3) Възниква въпросът за какво ще плащаме по 12 лв. на месец (всъщност много повече…), след като доплащането остава и се узаконява.
Отговорът (освен че е рано да се каже, все пак не сме платили още…) е, че от тези 12 лева застрахователите ще плащат на болниците за това, за което и сега НЗОК, без тези 12 лв., плаща на болниците.

4) Ако все пак искаме да НЕ доплащаме, ще трябва да внасяме още едни пари при застраховател, вече доброволно.
Остава въпросът – ако искаме, случайно, и пенсионерите и децата да не доплащат? Може би държавата ще ги застрахова, доброволно?

5) Оказва се обаче, че болниците ще могат да определят цените на пътеките свободно, над нивата, които НЗОК и застрахователите с 12-те лв. договарят.
Следователно, напълно възможно е да се застраховаме и допълнително, доброволно, и … пак да доплащаме. Всъщност, не е „напълно възможно“, а е почти сигурно – защото има малко съмнение, че болниците ще съгласуват ценовата си политика…

Малко е объркано, но само на пръв поглед. Всъщност е адски просто – ще даваме по 12 лв. на месец (а всъщност много повече…). Нищо друго няма да се промени, не и за пациента.
Болниците ще получат значително повече пари, за същата услуга. Застрахователите ще получат едни големи пари. За нищо.

А кражбите?
Доколкото тези „мерки“ имат някакво отношение към кражбите, то е – да ги насърчат и увеличат.

 

 

А сиганите ще дават ли по 12лв на парче или директно ще ин се удържат от картите !

Г-н Кънев абсолютно сте прав! За всичко което пишете.Дали ще вникнат във Вашето мнение? Дълбоко се съмнявам. Здравеопазване – пълна трагедия, няма оправяне.

2 коментара

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Блиц Новини
„Дом върху дом“ в „Темата на NOVA“ на 20 юни,

Бетон, прах, дупки по улиците, липсващи тротоари, изчезнали зелени площи. Защо за десетки хиляди българи, които живеят в зони с интензивно строителство, подобен пейзаж се оказва всекидневие? Отговорите очаквайте в „Темата на NOVA” тази събота. Журналистът Деница Суруджийска и операторът Георги Георгиев се връщат чак към годините след Освобождението, за …

Блиц Новини
Smart Face превзема София и Пловдив с добро

Smart Face превзема София и Пловдив с добро настроение и колоритни образи Не пропускайте новите два епизода на забавната игра в четвъртък и петък от 20:00 ч. по NOVA 4 юни 2026 г., гр. София. Smart Face се впуска в ново търсене на ентусиасти, готови да изпитат интуицията си в …

Блиц Новини
Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите

Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите Премиерната поредица на NOVA е гледана от над една четвърт от зрителите 28 май 2026 г., гр. София. NOVA представи най-новия български сериал „Дъждът оставя следи“, който снощи отведе зрителите в мистични кътчета на Рилския манастир. Неразгадано убийство от близкото минало пресече …