Пада забраната за продажба на билети в деня на футболни дербита
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини
Забраната за продажба на билети в деня на футболни дербита падна. Предложението за това дойде от депутати от ГЕРБ, Обединени патриоти и „Воля“, а поправката в Закона за опазване на обществения ред по време на спортни мероприятия беше приета на първо четене, пише www.dnes.bg.
Освен забраната за продажба на билети в деня на спортни мероприятия с висок риск от напрежение, с промените отпадат и персонализирането на входните талони и предоставянето на лични карти с цел да се осигури максимална защита на личните данни на гражданите.
С изменения в закона стават само година, след като беше въведен строгият режим за достъп на посетителите до спортното мероприятие. Те пък се наложиха заради футболното хулиганство.
През април миналата година млада полицайка пострада тежко и едва не загуби едното си око заради хвърлена бомбичка на вечното дерби Левски – ЦСКА.
Заради такива инциденти законотворците решиха, че достъпът до мачовете ще става само след персонализиращ знак или след разчитане на лична карта на посетителя от скенер за лични документи – разпоредба, която днес отмениха с мотива, че е неработеща.

Ники Василев: България постави световен рекорд с еврото, а никой не говори за това
Какво правим, ако получим фалшиво евро?
Георги Тошев се разграничи категорично от Венета Райкова
Калин или Ивайло ще си тръгне от “Игри на волята”
Цвети от „Хелс китчън“ обвини Патрицио в насилие
Борисов за бюджет 2026: За пенсионерите над милиард повече

Няма коментари