Отървете се от този вреден шофьорски навик
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини
Знаете ли, че ежедневният ви стил на каране оказва съществено влияние на дълговечността на колата и по-важното – някои заучени навици могат да доведат до тежки последствия за вашето здраве.
Най-разпространеният вреден навик при шофьорите е държането на скоростния лост без причина. Трябва да знаете, че ако не ви се налага непрекъснато превключване на предавките, то нямате никаква причина да държите ръката си на лоста за скоростите, пише Факти.
Това действие води до излишно натоварване на втулките и синхронизаторите на трансмисията и от там – до тяхното по-бързо износване. Но не в това се крие основната опасност от този вреден навик.
По-важното обаче е, че при нужда от рязко завъртане на волана с цел избягване на колизия, боравенето с една ръка не е достатъчно. Воланът трябва да се държи с две ръце, разположени на 9 и 3 часа. Този навик обаче е трудно изкореним, а се среща често и при водачи на автомобили с автоматични трансмисии.

„Лъвицата “ Пекин обвини Алекс за поредната загуба в “Игри на волята”
Климатологът Симеон Матев: Сиромашкото лято тепърва ще дойде
Обстановката над страната тепърва ще се усложнява
Синоптик: Идва затопляне, но за кратко
От днес 620,20 евро минимална заплата
Нинова нахока Румен Радев

Няма коментари