Най-добре платените жени в музикалната индустрия
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини
profit.bg
Източник: Instagram
Кейти Пери е най-добре печелещият музикален изпълнител, става ясно от класация на сп. Fobres, базирана надоходите на звездите в музиката в периода 1 юни 2017 г. – 1 юни 2018 г.
Тя е спечелила 83 млн. долара, или с 3 млн. долара повече от Тейлър Суифт, която заема второто място.
Само преди година Бионсе заемаше лидерската позиция със 105 млн. долара, но в последната година доходите ѝ се понижиха до 60 млн. долара.
И докато Суифт може да се похвали с нов албум през този период, Бионсе се задоволи само със съвместен албум с Джей Зи, тъй като през юли 2017 г., или в началото на отчетния период, тя дари съпруга си с близнаци, носещи имената Руми и Сър.
Двамата имат и дъщеря на име Блу Айви.
Топ 5 в подреждането се допълва от Пинк (52 млн. долара) и Лейди Гага (50 млн. долара), която взе участие и в режисьорския дебют на Брадли Купър, на когото партнира в „Роди се звезда“.
В челото са още Дженифър Лопез (47 млн. долара), Риана (37.5 млн. долара), Хелън Фишер (32 млн. долара), Селин Дион (31 млн. долара) и Бритни Спиърс (30 млн. долара).
Други големи звезди, сред които Ариана Гранде, Марая Кери, Селена Гомез, Мадона и Джанет Джексън, не успяха да се наредят в топ 10, въпреки че спечелиха по над 10 млн. долара за 12-те месеца до 1 юни 2018 г.
Сумите, цитирани в класацията, са преди облагането им с данъци, както и без да се изключват възнагражденията, които изпълнителите предоставят на агенти, мениджъри и т.н.

Ники Василев: България постави световен рекорд с еврото, а никой не говори за това
Какво правим, ако получим фалшиво евро?
Георги Тошев се разграничи категорично от Венета Райкова
Калин или Ивайло ще си тръгне от “Игри на волята”
Цвети от „Хелс китчън“ обвини Патрицио в насилие
Борисов за бюджет 2026: За пенсионерите над милиард повече

Няма коментари