Много силен коментар на Венци Мицов: Оркестър „Управление“ ще изпълни за вас „Коалиционен кючек“

Венци Мицов, Фейсбук

Тази сутрин с голяма тъга и желание за лоботомия разлиствам социалните мрежи и електронните медии.
То работата е ясна – живеем във време, в което няколко субекта се карат кой да вземе повече влияние в управлението, а всички останали с патос, справедлив гняв и размахан пръст коментираме, сякаш се е случило нещо страшно.

А то нищо не се е случило.
Просто няколко батки спорят кой да вземе малко повече от баницата.
Но не това ме вълнува.
Вълнува ме начина, по който различните групи от хора възприемат действителността.
По – скоро ме вълнува гледната точка.

Например – гледната точка на ГЕРБ в момента е – „а бе ние може да не сме ОК, ама я си представете пак Орешарски“.
А тази на БСП – „ГЕРБ са вредни, дайте сега да не говорим за Бенчо Бенчев, не е той темата, а ГЕРБ“.
А ОП викат – „А бе ние може да се караме, може да сме пътуващ цирк, ама я си представете да върнем ДПС на власт“.
А ДПС викат – „Правителството е съставено от крайни националисти и удря истинските либерали – демек нас, щото сме членове на либералния интернационал“.
Марешки не го знаем каква гледна точка има, но това не му попречи да вземе над 4 процента.
Отвън обаче е още по – весело.
Там пък са се събрали няколко веселяшки хипи групировки, които викат – „ОСТАВКА“.
И после допълват – „Първо ще сваляме едните, после ще сваляме другите, после пак първите, после пак вторите, после пак първите, после пак“…

А президента вчера вика, че опозицията не предлага алтернатива.
Ми не е вярно.
Предлага.
Ако не алтернатива, то поне гледна точка.

То вярно, че от тая гледна точка на човек може да му се завие свят, ама все пак е гледна точка.
Която всъщност май е гледна запетая, ама да не придиряме.
Не знам дали ми проследихте мисълта, но изводите се налагат от само себе си.

Извод едно – ние си избрахме да ни управлява един пътуващ цирк, а сега сме недоволни.

Извод две – ама го избрахме, щото от другата страна имаше едни каращи се градски лелки, които решиха да впрегнат всичките си усилия, за да доказват на оредяващите им подръжници кой е истински АНТИКОМОНИЗД и кой е най – якия от яките опозиционни батки.

Извод три – в момента живеем с правителство, което не ни управлява, а ни се подиграва. С всеки свой акт. Обаче вместо да се възпротивим подобаващо, ние сме впрегнали енергията си да обясняваме колко мъдрост има у нас и колко е прост народа ни, който обича да играе хора, които са създадени от Путин.

Извод четири – мисля, че Бах беше казал, че правилото за писане на музика е следното – всеки инструмент трябва да говори, а ако някой няма какво да каже, по – добре да мълчи.

Та и с нас така.
Говорим, говорим…
Ето, аз написах 50 изречения, а смисъл от това няма.
Не, ние не произвеждаме мелодии.
Произвеждаме фалш.
А произвеждаме фалш, защото не сме се настроили един към друг.
И за това, колкото и великолепни музикални инструменти да сме, на сцената няма да излезем.
Там ще скрибуцат онези, които се възползват от гледната ни точка.
И така докато публиката (електората) ги вика на бис.
Оркестър „Управление“ ще изпълни за вас „Коалиционен кючек“.
Маестро!!!
Музика!!!

 

Няма коментари

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Блиц Новини
„Дом върху дом“ в „Темата на NOVA“ на 20 юни,

Бетон, прах, дупки по улиците, липсващи тротоари, изчезнали зелени площи. Защо за десетки хиляди българи, които живеят в зони с интензивно строителство, подобен пейзаж се оказва всекидневие? Отговорите очаквайте в „Темата на NOVA” тази събота. Журналистът Деница Суруджийска и операторът Георги Георгиев се връщат чак към годините след Освобождението, за …

Блиц Новини
Smart Face превзема София и Пловдив с добро

Smart Face превзема София и Пловдив с добро настроение и колоритни образи Не пропускайте новите два епизода на забавната игра в четвъртък и петък от 20:00 ч. по NOVA 4 юни 2026 г., гр. София. Smart Face се впуска в ново търсене на ентусиасти, готови да изпитат интуицията си в …

Блиц Новини
Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите

Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите Премиерната поредица на NOVA е гледана от над една четвърт от зрителите 28 май 2026 г., гр. София. NOVA представи най-новия български сериал „Дъждът оставя следи“, който снощи отведе зрителите в мистични кътчета на Рилския манастир. Неразгадано убийство от близкото минало пресече …