Млад милионер от Благоевград се изфука с „кола на бъдещето“ за 200 бона
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини
Благоевградският бизнесмен Димитър Стойков подкара електромобил „Тесла”. Електрическата кола, произведена в Калифорния от компанията на американския магнат Илън Мъск, е от най-високия клас – Tesla Model S.
Суперавтомобилът е регистриран отскоро в КАТ и вече привлича погледите на автоценителите, на практика това е първата кола на „Тесла” в града, съобщава struma.bg „Електромобилът изминава 450 км с едно зареждане. Има автопилот, с който може да се движи сама, да завива и спира на светофари”, обясни Димитър Стойков. Автомобилът разполага с два електромотора с 224 и 476 коня, съответно за предния и задния мост. Четирите задвижващи колела осигуряват ускорение от 0 до 96 км/ч за 3.2 секунди. Цената на този модел варира от 70 000 до 110 000 евро, а благоевградският бизнесмен успял да го вземе на изключително изгодна цена от европейска държава. Освен екологичен, електромобилът е и много икономичен. Колата разполага с регенеративна спирачна система, която ползва енергията, създадена при спирането, за да зарежда акумулатора. Димитър Стойков ще черпи ток от зареждащите станции, които направил в заводите си, както и в къщата си в Благоевград. 35-годишният предприемач има дигитална фабрика за принтиране на модни облекла в Благоевград и бизнесът му е изцяло експортно ориентиран, изнася продукцията си в Холандия, Франция, Италия и други държави от ЕС.
![]()
Отделно от това, той има заводи за бутилиране на вода и бира в село Стоб и соларен парк. Електромобилът е най-новото бижу в автопарка му, в който вече има „Ягуар”, „Ленд Роувър”, джип БМВ, а това лято милионерът се сдоби и със суперяхта, с която си направи разходка из Италианската Ривиера. „Безспорното предимство на електромобила на „Тесла” е, че няма разходи за поддръжка, няма данък, гражданската отговорност е 50 лв., може да ползва безплатна „синя зона” в цяла Европа. Освен в Благоевград, където се плаща „синя зона” за електромобил, което много ме изненада“, добави той.

Ники Василев: България постави световен рекорд с еврото, а никой не говори за това
Какво правим, ако получим фалшиво евро?
Георги Тошев се разграничи категорично от Венета Райкова
Калин или Ивайло ще си тръгне от “Игри на волята”
Цвети от „Хелс китчън“ обвини Патрицио в насилие
Борисов за бюджет 2026: За пенсионерите над милиард повече

Няма коментари