МВР хвана гореща следа, свързана с бягството на опасния затворник Пелов
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини
Синът на рецидивиста Владимир Пелов му е оставил колата за бягството пред Централния софийски затвор. Това е основната версия, по която работи МВР, пише „Телеграф“, цитиран от Блиц.
По оперативни данни Владимир Пелов Стефанов-младши докарал сивото раздрънкано „Рено“ в нощта на 2 срещу 3 април и го оставил точно срещу централния вход на зандана. Часове след бягството на ботевградския рецидивист и убиеца Радослав Колев целите фамилии на двамата бяха задържани. Единственият, обаче, който остана в ареста по-дълго, бе Владимир. След 24 часа и той бе пуснат на свобода.
По време на разпитите в полицията синът на беглеца запазил пълно мълчание. Той цъфна в сградата на СДВР с адвокат, а пред разследващите обяснил, че нито знае нещо, нито пък е чул. Единственото, което Пелов-младши е признал, е, че в деня и часа на бягството е занесъл тетрис на татко си, но нищо повече.
Заедно с Владимир бил и братът на Колев, който пък му носел бързовар. Те отлично знаели, че във въпросния ден затворниците имат право да получават пратки с електроуреди. Предаването им ставало в стая до централния вход на зандана, която почти не се охранявала. Точно тази слабост на охраната използвали рецидивистите и духнали.
От началото на април до момента от Пелов и Колев няма и следа. Единствено преди седмица Владимир изпрати писмо до всички институции и медии, в което обяснява, че е невинен и нямал за цел да убива надзирателя, стреляйки по него. В хода на проверката се изясни още, че писмото е автентично.
Беглецът от затвора има три фалшиви профила във Фейсбук.

Ники Василев: България постави световен рекорд с еврото, а никой не говори за това
Какво правим, ако получим фалшиво евро?
Георги Тошев се разграничи категорично от Венета Райкова
Калин или Ивайло ще си тръгне от “Игри на волята”
Цвети от „Хелс китчън“ обвини Патрицио в насилие
Борисов за бюджет 2026: За пенсионерите над милиард повече

Няма коментари