Мая Манолова: Фирмите за бързи кредити да се лицензират
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини
Омбудсманът Мая Манолова предлага мерки срещу заробващи такси и лихви на фирмите за бързи кредити. По-строг контрол, от регистрационен режим в БНБ фирмите да преминат на лицензионен, съобщава Монитор.
„В момента гражданите страдат от липсата на контрол от държавните институции по отношение на отпускането на бързите кредити. Сега единствено Комисията за защита на потребителите имат отношение, но само за неравноправните клаузи“, коментира Манолова по време на форум за проблемите на ползвателите на бързи кредити.
За подобряване на ситуацията с вечните длъжници Манолова отново напомни за евентуалното приемане на Закона за частен фалит. Така на некоректните длъжници ще се даде втори шанс да продължат живота си, допълни Манолова.

БТВ на живо
Люси Дяковска се похвали с нова любов
Над 12 000 души аплодираха победителя Даниел Пеев – Дънди в Сезона-Слънце на „Като две капки вода“

Тая изрусена празнодумка отново бълва глупости!Натяга се за друга длъжност,но няма да и се получи!