Манолова дава на КС забраната пенсионери да работят на държавна служба

www.blitz.bg

Омбудсманът Мая Манолова атакува днес пред Конституционния съд промените в Закона за държавния служител, които забраняват на пенсионери да заемат държавна служба, а хиляди други предстои да бъдат уволнени. Това съобщават от пресслужбата на омбудсмана.

Текстовете бяха прокарани през Закона за държавния бюджет за 2019 г. Според Манолова промените са в нарушение на принципа на правовата държава, конституционните социални права – на труд, трудово възнаграждение и обществено осигуряване, допълват от пресцентъра на институцията.

Така за втори пореден ден от началото на новата година Мая Манолова дава текстове от наскоро приети закони за тълкуване в Конституционния съд.

Вчера омбудсманът сезира съдилището и за текстове в Закона за горивата. Вследствие министърът на икономиката Емил Караниколов обяви, че днес ще внесе предложение в Министерския съвет влизането в сила на закона да се отложи с 6 месеца, за да се изчистят спорните решения в него.

Аз съм „за“ забраната! Значи млади и пълни със сили и желание за работа ще стоят без работа или ще ги принуждаваме да емигрират, а стари и оглупяващи хора ще търкат столове и бюра! Нали уж се борим срещу демографската криза! Гоним младите, които ще раждат децата си в чужбина, готови, обучени кадри, и задържаме работните места за възрастни хора, които са си изпълнили предназначението! Ако са толкова ценни и незаменими, то тогава да работят, като получават или пенсия, или заплата – да избират! Но само при условие, че няма кандидатира ли се за мястото млади хора, със съответното образование!

За забраната съм! Ако някой е много ценен кадър и е „незаменим“, могат да го оставят да работи на и следпенсионна възраст, но без да се е пенсионирал в НОИ и без да получава пенсия!!!

Ба си майката! 70 годишни да ходят на работа, а младите да са безработни и да бягат навън. Къде дават така, пенсия + заплата + инвалидни + болнични??? Нали си има пенсия! Другите пенсионери като се разболеят, да не би да им плащат болнични?

Задължително пенсионерите да бъдат освобождавани от работа. Да се започне от: Министерството , Дирекции към министерствата, Полиция, Съдилища, Общини, Общински предприятия, Директори на училища и пр. Да бъде обявен телефон за цяла България, на който да бъдат подавани нарушения за неспазването на наредбата. Който пенсионер има сили и не му стигат средствата да отива да работи в производството. В цитираните по–горе ведомства са останали да работят връзкари или приближени до властимащите. Трябва да се дава път на младите!

Всезнаещата Мая отново се прави на интересна!Пенсионираните нямат място в администрацията,а аки искат да работят,да се насочат към частния бизнес.Да се даде път на младите!

При наличие на безработица-чиста защита на статуквото??????

Навсякъде и в държавните фирми всички пенсионери трябва да бъдат освободени и на тяхно място млади кадри. Всички добре платени служби са окупирани от пенсионери и участия в съвети на дириктори и се държат като удавници за сламки. Те вече са амортизирани и атрофирали хора няма полза от тях

Съгласна съм! Път на младите!! Ние да си седим у дома – изпълнили сме си дълга. Искат да „работят“ тези, които нищо не правят…търкат бюрата.

щом са в пенсионна възраст да се осзобождаваг и да ходят на село да си почизат хс мотиките

10 коментара

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Блиц Новини
„Дом върху дом“ в „Темата на NOVA“ на 20 юни,

Бетон, прах, дупки по улиците, липсващи тротоари, изчезнали зелени площи. Защо за десетки хиляди българи, които живеят в зони с интензивно строителство, подобен пейзаж се оказва всекидневие? Отговорите очаквайте в „Темата на NOVA” тази събота. Журналистът Деница Суруджийска и операторът Георги Георгиев се връщат чак към годините след Освобождението, за …

Блиц Новини
Smart Face превзема София и Пловдив с добро

Smart Face превзема София и Пловдив с добро настроение и колоритни образи Не пропускайте новите два епизода на забавната игра в четвъртък и петък от 20:00 ч. по NOVA 4 юни 2026 г., гр. София. Smart Face се впуска в ново търсене на ентусиасти, готови да изпитат интуицията си в …

Блиц Новини
Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите

Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите Премиерната поредица на NOVA е гледана от над една четвърт от зрителите 28 май 2026 г., гр. София. NOVA представи най-новия български сериал „Дъждът оставя следи“, който снощи отведе зрителите в мистични кътчета на Рилския манастир. Неразгадано убийство от близкото минало пресече …