Кошмар за туристите в Гърция! Kathimerini изброи множество топ плажове, които не стават за плуване – водата е бъкана с фекали и други гадости
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини
Много българи предпочитат Гърция за лятната си почивка. Нашенците прекарват летните си ваканции там, защото са впечатлени от различната обстановка, близката дестинация, поносимите цени и красивите плажове. Е, да, но сега се появи кошмарна информация, от която много българи почиващи в южната ни съседка може да се погнусят или дори да отменят планираната си почивка за Гърция.
Проверка на Панелинистичния център за екологични изследвания в района на Атика в гръцката столица е показала, че 71 от общо 323 проверени плажа са неподходящи за плуване, включително и популярни места като Луца, Оропос и Шиниас. Това съобщава електронното издание на вестник Kathimerini. Изследователи от центъра, който е член на Програмата на ООН за околната среда, са проверили водите за наличието на ентерококи и фекални колиформи, както и за различни видове замърсявания от домакински препарати, минерални масла и феноли.
След анализ на пробите е станало място, че къпането е опасно в плажовете Елевсина, Нераки в Неа Перамос, Саламина, Какия Скала, Кинета (Агии Теодори), Какия Таласа (Кератеа), Артемида (Луца), Шиниас, Оропос, Скала Оропу, Авлаки (Корфу), Агиос Космас, части от Глифада и Вула, Флисвос, Агия Марина, плаж Александрас в Пирея, Алепохори, Порто Гермено, остров Саламина, уточнява Фокус. Останалата част от инспектираните плажове са обявени за безопасни за здравето. От Kathimerini припомнят, че десетки плажове в Атика са получили престижното отличие за чистота на ивиците и спазване на екологичните норми „Син флаг“.

Ники Василев: България постави световен рекорд с еврото, а никой не говори за това
Какво правим, ако получим фалшиво евро?
Георги Тошев се разграничи категорично от Венета Райкова
Калин или Ивайло ще си тръгне от “Игри на волята”
Цвети от „Хелс китчън“ обвини Патрицио в насилие
Борисов за бюджет 2026: За пенсионерите над милиард повече

Няма коментари