Кога ще ги стигнем? Германци строят цяла къща само за 24 часа (видео)
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини
Днес животът ни е далеч по-забързан в сравнение с преди 50 години например. Всичко е по-бързо – като се започне от транспорта и се завърши със строителството на къщи.
И ако съвсем доскоро изграждането на дом отнемаше години, то днес времето е съкратено до няколко седмици. Германската компания Dennert е решила да направи невъзможното и е започнала да строи къщи за едно денонощие. Тя се занимава от години със строителство. Специалистите, които работят в нея, са разбрали, че трябва да ускорят темповете, за да бъдат конкурентоспособни на пазара. Dennert успява да обедини бързина и качество.
_%20400x%20657.jpg)
Една поръчка отнема 3 месеца. За това време във фабрични условия се „произвежда” къщата.
Тя се състои от готови модули, в които веднага се монтират всички необходими комуникации и битова техника. Модулите се доставят на парцела и започва тяхното монтиране. Отстрани погледнато изграждането е доста впечатляващо, тъй като бригадата работи доста бързо. И това не е случайно като се има предвид, че мотото на Dennert е „Един ден – една къща”.
Основният строителен материал е германски екобетон.
В него има естествена пемза от Алпите, цимент, вода и пясък. Гаранцията, която дава компанията, е 30 години, пише факти.бг

Какво правим, ако получим фалшиво евро?
АСП: Помощите за месец декември 2025 г. ще бъдат изплатени в евро след 15.01.2026 г
Мира Добрева оплю любимеца на хиляди
Борисов за бюджет 2026: За пенсионерите над милиард повече
Радев: Управляващите са в парализа и чакат санкционираният за корупция по Магнитски да ги уведоми дали ще ги бъде
„Лъвицата “ Пекин обвини Алекс за поредната загуба в “Игри на волята”

Няма коментари