За трета поредна година: С още 10 на сто вдигат заплатите във войската
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини
Моята амбиция, откакто съм станал министър на отбраната, е да се промени социалният статус в армията. Виждате, че в две поредни години увеличаваме заплатите на служещите с 10% и по наши разчети смятаме да направим това и в бюджет 2020. Това съобщи министърът на отбраната Красимир Каракачанов във Варна, по време на честванията за 140-годишнината на Военноморските сили, съобщава armymedia.bg
До края на годината трябва да имаме сключен договор с една от трите фирми, които участват в конкурса за нови патрулни кораби, заяви министър Каракачанов. По думите му са изпратени писма до участниците за корекции в офертите, на които те ще трябва да отговорят. Командирът на ВМС контраадмирал Кирил Михайлов каза, че предстои да бъдат закупени два кораба – минни ловци, втора ръка.
Красимир Каракачанов посочи, че четири фирми са изявили интерес за участие в конкурса за нови бойни бронирани машини за Сухопътните войски. Според министъра на отбраната договорът може да бъде сключен през март-април.

Ники Василев: България постави световен рекорд с еврото, а никой не говори за това
Какво правим, ако получим фалшиво евро?
Георги Тошев се разграничи категорично от Венета Райкова
Калин или Ивайло ще си тръгне от “Игри на волята”
Цвети от „Хелс китчън“ обвини Патрицио в насилие
Борисов за бюджет 2026: За пенсионерите над милиард повече

Няма коментари