Ердоган пред Зеленски: Няма да приемем незаконното анексиране на Крим
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини
Президентът на Турция Реджеп Таийп Ердоган заяви, че Анкара няма да приеме незаконното анексиране на Крим, предава Анадолската агенция, цитирана от Блиц.
На съвместната пресконфернция след срещата с украинския си колега в Анкара Ердоган посочи: „Продължаването на съществуването на нашите съплеменници в тяхната историческа родина Крим, защитата на тяхната идентичност и култура, както и защитата на техните основни права и свободи са приоритети на Турция“.
Владимир Зеленски, от своя страна, призова Русия да действа в рамките на международното право. Той подчерта, че Крим принадлежи на Украйна и неговата страна и Русия ще намерят път за връщането на мира и стабилността в региона.
Украинският държавен глава покани турският бизнес в неговата страна и гарантира добра работна обстановка за тях.

„Лъвицата “ Пекин обвини Алекс за поредната загуба в “Игри на волята”
Климатологът Симеон Матев: Сиромашкото лято тепърва ще дойде
Обстановката над страната тепърва ще се усложнява
Синоптик: Идва затопляне, но за кратко
От днес 620,20 евро минимална заплата
Нинова нахока Румен Радев

Не познавам тази личност.
GOSPODIN butin iskase da unustusi Istanbul 2015 godina no nimosa s c 400.asega c 400 senamira v turcia sled niakoj vreme turcia seoplasi BALGARIA I TO NE DILGO