До година горивата ще поскъпнат с 1 лв., ако малките бензиностанции изчезнат

По всяка вероятност в рамките на година горивата на българския пазар ще поскъпнат с 1 лв., ако малките бензиностанции изчезнат и големите монополизират сектора. Това заяви говорителят на Сдружението на собствениците на малки и средни бензиностанции Симо Симов в сутрешния блок на bTV.

“Монополът също така води до много други неща – ще има политически отражения. Този закон (с промените при горивата) създава държава в държавата, абсолютен монопол на единствения производител на горива в България, който определя и диктува цените. Тогава ще се стигне до тотално разчистване и натиск на пазара и не искам да съм на мястото на някое правителство, когато някой ще вдигне цените и хората ще излязат на улицата.

Дойчин Иванов, член на Управителния съвет на Сдружението на собствениците на малки и средни бензиностанции, обясни, че цените ще тръгнат на горе, ако фалират малките търговци, тъй като въпросните търговци са много по-отдавна на пазара и присъстват в малки градове и села, където държат по-ниски цени, отколкото големите вериги бензиностанции.

Симов коментира също, че на вчерашното заседание на Комисията за наблюдение на приходните агенции и борба със сивата икономика и контрабандата към парламента му е направило впечатление, че председателят на Българската петролна и газова асоциация Валентин Златев е взимал думата по време на заседанието когато си поиска. „Не можах да разбера кой води комисията – Златев или председателят на комисията Емил Димитров. Това ми говори, че нещата в Народното събрание не са точно такива, каквито са – то да е в ролята на законодателя“, каза Симов.

Двамата представители на Сдружението на собствениците на малки и средни бензиностанции казаха, че организацията остава в стачна готовност, ако Законът за административното регулиране на икономическите дейности, свързани с нефт и продукти влезе в сила.

Няма коментари

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Блиц Новини
„Дом върху дом“ в „Темата на NOVA“ на 20 юни,

Бетон, прах, дупки по улиците, липсващи тротоари, изчезнали зелени площи. Защо за десетки хиляди българи, които живеят в зони с интензивно строителство, подобен пейзаж се оказва всекидневие? Отговорите очаквайте в „Темата на NOVA” тази събота. Журналистът Деница Суруджийска и операторът Георги Георгиев се връщат чак към годините след Освобождението, за …

Блиц Новини
Smart Face превзема София и Пловдив с добро

Smart Face превзема София и Пловдив с добро настроение и колоритни образи Не пропускайте новите два епизода на забавната игра в четвъртък и петък от 20:00 ч. по NOVA 4 юни 2026 г., гр. София. Smart Face се впуска в ново търсене на ентусиасти, готови да изпитат интуицията си в …

Блиц Новини
Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите

Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите Премиерната поредица на NOVA е гледана от над една четвърт от зрителите 28 май 2026 г., гр. София. NOVA представи най-новия български сериал „Дъждът оставя следи“, който снощи отведе зрителите в мистични кътчета на Рилския манастир. Неразгадано убийство от близкото минало пресече …