Днес ни чака кошмарно време!
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини
И днес въздушната маса над страната ще е неустойчива. Ще преобладава слънчево време, но ще се развива купеста и купестодъждовна облачност и на много места, главно в следобедните часове ще има превалявания, придружени с гръмотевици и временно усилване на вятъра, възможни са и градушки.
Това дежурният синоптик Георги Цеков от Националния институт по метеорология и хидрология, цитиран от Фокус. По-интензивни ще са явленията в Централна България. Ще духа слаб до умерен североизточен вятър. Преобладаващите максимални температури ще са между 24° и 29°. Атмосферното налягане ще се понижи, доближавайки се до средното за месеца.
Над Черноморието ще преобладава слънчево време. Ще има и временни увеличения на облачността, но само на отделни места по южното крайбрежие след обяд е възможно да превали и прегърми. Максималните температури на въздуха ще са между 24° и 27°. Температурата на морската вода е от 19° на север, до 24° на юг. Вълнението на морето ще бъде 2 бала. Над планините ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и ще има краткотрайни валежи с гръмотевици. Ще духа умерен вятър от изток-североизток.
Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 18°, на 2000 метра 12°. И през следващите дни на много места из страната ще има превалявания, придружени с гръмотевици и временно усилване вятъра, възможни са и градушки. Те ще бъдат с различен обхват и интензивност. Вятърът ще бъде предимно от север-североизток, слаб, в Дунавската равнина и източните райони, временно до умерен.
Температурите във вторник ще остават под 30°, но след това ще се повишат и преобладаващите максимални ще бъдат между 27° и 32°. Жълт код за интензивни валежи и гръмотевици е обявен за 12 области в страната днес, сочи още справка на сайта на НИМХ. Предупреждението е в сила за областите Враца, Плевен, Ловеч, Габрово, Велико Търново, Русе, Търговище, Пазарджик, Пловдив, Стара Загора, Хасково и Кърджали. Ще има условия и за градушки. Очаква се количествата валежи на места да достигнат 20-30 л./кв.м до 50 л./кв.м. В Стара Загора, Пловдив, Пазарджик, Кърджали и Хасково валежите ще бъдат главно в планинските райони.

Ники Василев: България постави световен рекорд с еврото, а никой не говори за това
Какво правим, ако получим фалшиво евро?
Георги Тошев се разграничи категорично от Венета Райкова
Калин или Ивайло ще си тръгне от “Игри на волята”
Цвети от „Хелс китчън“ обвини Патрицио в насилие
Борисов за бюджет 2026: За пенсионерите над милиард повече

Няма коментари