Гражданите вече ще могат сами да си избират запазените места във влаковете
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини
Гражданите вече ще могат сами да си избират запазените места във влаковете. Това става след като БДЖ пусна нов модул на системата за продажба на билети. Услугата е достъпна на 75 гари и каси в страната, съобщава БНР.
Чрез резервационната система клиентите сами могат да избират запазеното място във влака за своето пътуване. Служителката в билетната каса в подлеза на НДК Лилия Грозданова поясни:
„Имаме поглед над диаграмите за местата – спални, седящи. Вижда се какво продаваме, можем да настаним пътника, където му е удобно. Ръчният труд, който беше, е изцяло заменен с компютърен“.
Поетапно в касите на БДЖ ще бъдат монтирани двуекранни дисплеи, които да показват местата във влака както за служителите, така и за клиентите. Мнението на клиентите за системата е в двете крайности:
„Сравнително рядко стават опашки. Много бързо работят, обслужват гражданите перфектно. Тази система, по мои впечатления, не е добра“.
„Защото малко по-бавно става издаването на билетите“.

„Лъвицата “ Пекин обвини Алекс за поредната загуба в “Игри на волята”
Климатологът Симеон Матев: Сиромашкото лято тепърва ще дойде
Обстановката над страната тепърва ще се усложнява
Синоптик: Идва затопляне, но за кратко
От днес 620,20 евро минимална заплата
Нинова нахока Румен Радев

Няма коментари