Горящо сметище в Дупница: Застрашени ли са местните?
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини
Вече няколко дни сметището над Дупница гори и създава редица неприятности. В понеделник екипи на общината се опитваха да затрупат огнищата със земна маса. Димът обаче продължи да се разпростира.
Сметището е изключително стръмно и земните маси трудно достигат до огнището. Местните разказват, че усещат неприятна миризма в околността.
„Няма опастност близката гора да се запали. Засега има само дим от метан. Към момента няма данни за замърсяване на въздуха. Специалисти ще го изследват в близките дни”, каза зам-кметът на Дупница Крум Милев за „Здравей, България”.

Smart Face превзема София и Пловдив с добро
„Дом върху дом“ в „Темата на NOVA“ на 20 юни,

Няма коментари