Голяма неволя застигна депутатите, живеещи в блока на НС в „Красно село“
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини
Taваните на депутатите, обитаващи ведомствените квартири в блока на НС в столичния квартал „Красно село“ протекоха. Вследствие на обилните дъждове и слънцето, което е нагрявало облицовката на покрива, настилката е била разрушена и са се появили течове както в жилищата, обитавани от народните избраници, така и в общите коридори на сградата. Това става ясно от документацията към обществена поръчка за ремонт на зданието, която е обявила администрацията на парламента, пише „Монитор„.
Според информацията в нея, НС е заделило 30 000 лв. за спешен ремонт, който трябва да избави законотворците ни от „водната стихия“. В документацията е посочено, че хидроизолацията на блока е разкъсана, а улуците, отвеждащи водата са деформирани. Вследствие на това таваните на обитателите на последния етаж започнали да се ронят, като дори се появили пукнатини, а водата тръгнала надолу във вътрешността на блока. По време на ремонта ще трябва да се подмени и съществуващата вече топлоизолация на построената през 1999 година сграда, както и да бъдат измазани наново комините й.
Както е известно депутатите, които не са от София се настаняват във ведомствени жилища на парламента, като плащат за тях символични наеми. Апартаментите са разпръснати в общо седем квартала на столицата.
Преди години имаше драма и с друг депутатски блок, след като законотворци се оплакаха от появата на пукнатини вследствие на предполагаемо потъване на сградата в квартал „Мотописта“, заради строеж в съседство. По-късно беше направен ремонт, включително и на покрива на зданието. До укрепване обаче не се стигна, тъй като назначената преди това експертиза по сигналите на депутатите установи, че проблемът всъщност се е появил от тежестта на бетона, но няма повреди по носещата конструкция на блока, който е влязъл в експлоатация през 2000 година и той не потъва, нито се е наклонил.
Проблемите с течовете и наводненията в депутатските квартири пък съвсем не датират от скоро, като често са свързани и с ВиК мрежата. Бившият вече народен избраник от СДС Христо Кирчев разказа преди време, че е брал не веднъж или дваж ядове с тръбите и тоалетното казанче на колегата от БСП Димитър Гъндев, който обитавал горния етаж. В един прекрасен ден ексдепутатът заварил дома си да „прилича на Женевското езеро“.

Ники Василев: България постави световен рекорд с еврото, а никой не говори за това
Какво правим, ако получим фалшиво евро?
Георги Тошев се разграничи категорично от Венета Райкова
Калин или Ивайло ще си тръгне от “Игри на волята”
Цвети от „Хелс китчън“ обвини Патрицио в насилие
Борисов за бюджет 2026: За пенсионерите над милиард повече

Няма коментари