Главният прокурор прати разследващи в няколко ТЕЦ-а (видео/снимки)
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини
Причината са сигнали за мръсен въздух
Главният прокурор Сотир Цацаров разпореди спешна проверка в няколко топло и електроцентрали след сигнали за мърсен въздух. Във вторник жители на Перник излязоха на протест заради неприятни миризми от местния ТЕЦ.

Сигнал от ДАНС за застрашаване на екологичната сигурност на страната предизвика проверки в четири централи – „Топлофикация – Перник“ АД, ТЕЦ „ Бобов дол“ ЕАД, „Топлофикация – Сливен“ ЕАД и ТЕЦ „Брикел“ ЕАД. И четирите са собственост на бизнесмена Христо Ковачки.

Проверяват се какви отпадъци се горят в централите и има ли разрешителни за това.
От община Перник заявиха за NOVA, че за първи път от доста време насам във вторник вечерта не са получили сигнали за замърсен въздух.
Пред медии в парламента вътрешният министър Младен Маринов потвърди, че Жандармерията заедно с МОСВ извършват проверка по отношение спазването на закона за изгарянето на отпадъци, но не посочи дали досега са открити нарушения.

Ники Василев: България постави световен рекорд с еврото, а никой не говори за това
Какво правим, ако получим фалшиво евро?
Георги Тошев се разграничи категорично от Венета Райкова
Калин или Ивайло ще си тръгне от “Игри на волята”
Цвети от „Хелс китчън“ обвини Патрицио в насилие
Борисов за бюджет 2026: За пенсионерите над милиард повече

Аз не вярвам на прокуратурата нито на Младенов .Те всичките са свързани един за друг и ще искарат че всичко е нормално Ще се обогатят с още някоя хилядарка и до тук.