ГЕРБ и БСП с равен брой места в следващия европарламент, сочи проучване
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини
Европейският парламент предвижда разлика между БСП и ГЕРБ от една десета от процента на изборите за евродепутати следващия месец. Това сочат данни, разпространени от ЕП и основани на проучвания на общественото мнение у нас, извършени от агенциите „Алфа рисърч“ и „Медиана“, съобщава novini.bg.
Според данните днес БСП би получила 32,8 на сто от подадените гласове, а ГЕРБ – 32,7 на сто. Това би довело до равен брой евродепутати от двете политически сили – по шестима.
Останалите политически сили от нашата страна, които се очаква да излъчат евродепутати, са ДПС (2), както и ВМРО (1), коалиция „Да, България“ (1) и „Воля“ (1). „Атака“, АБВ и НФСБ не се предвижда да излъчат евродепутати, според представените данни. От втората половина на март у нас се наблюдава спад в подкрепата за ГЕРБ и ДПС и ръст при поддръжката за БСП.
Проучванията, използвани за пресмятането на прогнозираните места, не са поръчвани от ЕП, отбелязва институцията. Използвани са само данни от надеждни източници, се допълва в съобщението.

Ники Василев: България постави световен рекорд с еврото, а никой не говори за това
Какво правим, ако получим фалшиво евро?
Георги Тошев се разграничи категорично от Венета Райкова
Калин или Ивайло ще си тръгне от “Игри на волята”
Цвети от „Хелс китчън“ обвини Патрицио в насилие
Борисов за бюджет 2026: За пенсионерите над милиард повече

Няма коментари