Вежди Рашидов: Вместо положението да става по-лошо, то става безнадеждно

Корабът сами си го клатим. Демокрацията не е хаос, а строга организация от закони, които защитават едно общество. Научихме се за всичко да викаме „Оставка“. Това каза бившият министър на културата Вежди Рашидов в ефира на БТВ.

„Всички се знаем, а пък се правим, че не се познаваме. Вместо положението да става по-лошо, то става безнадеждно. Това е българска поговорка, а аз обичам да боравя с такива. Не е необходимо да се истеризира положението. По-скоро нека се види с какво можем да бъдем полезни на хората“, каза той.

Пак ще повторя едно нещо: И тримата министри, които подадоха оставки, са достойни, добри професионалисти и качествени хора. В крайна сметка премиерът е този, който има свещеното право да си направи отбора, с който той иска да работи. Както аз като министър си правих екипа, с който да нося отговорности и да работя. Така е решил премиерът и така е направил“, коментира Рашидов.

„В България като вдигнат малко цената на бензина не си оставят колата. Както казваха едно време – с поршета на стачки. Откакто съм се родил винаги есента се говори за тежка зима.

„Отдавна в България няма опозиция. Една визия трябва да я има на хартия, за да се знае какво предлагат. А те правят снимки наляво и надясно и като кихне някой веднага да се вика оставка. Не може отвънка да следят страданията на хората, а после да ходиш да си правиш снимки. Не може като умрат едни хора, да отидеш да си правиш снимки. Това ли ти е политическата платформа?! 1500 коли са минали, една катастрофа, едно камъче – и оставка. Да, станала е катастрофа, трябва да се анализира, властите да решат каква е причината. „Фукушима“ като избухна, оставка ли се поиска или хората се обединиха как да решат пролблемите си. Ние непрекъснато се заливаме с политическа помия. БСП не са опозиция, те се държат лошо. ДПС са по-разумни и владеят повече политическата ситуация. Те са умерена опозиция. Ахмед Доган си работи и то добре. Той е действащ политик от Сараите. Той е адмирал“, заяви Рашидов

„ГЕРБ в момента няма алтернатива и за щастие парламентарната група е монолитна“, каза още той.

Няма коментари

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Блиц Новини
„Дом върху дом“ в „Темата на NOVA“ на 20 юни,

Бетон, прах, дупки по улиците, липсващи тротоари, изчезнали зелени площи. Защо за десетки хиляди българи, които живеят в зони с интензивно строителство, подобен пейзаж се оказва всекидневие? Отговорите очаквайте в „Темата на NOVA” тази събота. Журналистът Деница Суруджийска и операторът Георги Георгиев се връщат чак към годините след Освобождението, за …

Блиц Новини
Smart Face превзема София и Пловдив с добро

Smart Face превзема София и Пловдив с добро настроение и колоритни образи Не пропускайте новите два епизода на забавната игра в четвъртък и петък от 20:00 ч. по NOVA 4 юни 2026 г., гр. София. Smart Face се впуска в ново търсене на ентусиасти, готови да изпитат интуицията си в …

Блиц Новини
Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите

Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите Премиерната поредица на NOVA е гледана от над една четвърт от зрителите 28 май 2026 г., гр. София. NOVA представи най-новия български сериал „Дъждът оставя следи“, който снощи отведе зрителите в мистични кътчета на Рилския манастир. Неразгадано убийство от близкото минало пресече …