Българин отговори на министър, който предлага да продадем земята си: Не я пипайте, само тя ни остана

Думите на министъра на икономиката Емил Караниколов пред Народното събрание, с които той на практика предложи да се пробава българската земеделска земя на чужденци (срещу инвестиции), предизвикаха силно безспокойство сред хората. Мнозина видяха риска хората в страната ни окончателно да станат икономически зависими от външните капитали.

Един българин даде кратък, но много трезв и точен отговор на предложението на министъра:

Земята е последното нещо, на което не е посегнато. В момента 1дка земеделска земя върви средно около 1000-1200лв. за декар. Сега си представете, че може да се купува земя от чужденци. Богати турци, китайци, англичани, немци и т.н. ще изкупят земята ни. Ще бъдем роби в собсвената си страна не само в преносния, но и в прекия смисъл на думата.

За съжаление, дали управляващите ще чуят гласа на народа за пореден път зависи единствено от тях.

Това за кой ли не път доказва тезата , че нашите политици не само не работят в името на хората които са гласували за тях, а дори против себе си и собствените си и държавни интереси.
Най вероятно тази шайка пладнешки разбойници скоро след мандата си ще напуснат окрадената всеобщо държава и ще се окаже ,че така наречената българска маса е гласувала за съвременните „поп Кръстьовци“, каквито са 99% от българските „народни омърсени представители“.
Затова и 90 % от възрожденската българска литература не се преподава вече в българските училища…
Работата си е за революция , но няма кой да я поведе, щото хората ни винаги са предпочитали кръчмите пред сериозно отстояване на правата си….
Активните личности понасроящем в България за сега са си добре, а пък другите способни са в чужбина!
И така всички ние само си губим времето да пишим и приказваме!

Ами продажниците само това могат-да продават.Да продадат 1300 годишната ни история,защото техните наследници вече не живеят тук и се “срамят да се наречат болгари“ ,а тези, които са останали,да се чудят чии “поданици“ да се именуват. Позор!!!

Има шепа хора който не ги интересува че политиците ни докараха до просешка тояга но реагират че управлението и добро и буквално пише
Мръсна комунистическа сган
Би трябвало да се засрамят но не тях не ги интересува да се запази България. Това са продажници като управляващите ни

3 коментара

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Блиц Новини
„Дом върху дом“ в „Темата на NOVA“ на 20 юни,

Бетон, прах, дупки по улиците, липсващи тротоари, изчезнали зелени площи. Защо за десетки хиляди българи, които живеят в зони с интензивно строителство, подобен пейзаж се оказва всекидневие? Отговорите очаквайте в „Темата на NOVA” тази събота. Журналистът Деница Суруджийска и операторът Георги Георгиев се връщат чак към годините след Освобождението, за …

Блиц Новини
Smart Face превзема София и Пловдив с добро

Smart Face превзема София и Пловдив с добро настроение и колоритни образи Не пропускайте новите два епизода на забавната игра в четвъртък и петък от 20:00 ч. по NOVA 4 юни 2026 г., гр. София. Smart Face се впуска в ново търсене на ентусиасти, готови да изпитат интуицията си в …

Блиц Новини
Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите

Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите Премиерната поредица на NOVA е гледана от над една четвърт от зрителите 28 май 2026 г., гр. София. NOVA представи най-новия български сериал „Дъждът оставя следи“, който снощи отведе зрителите в мистични кътчета на Рилския манастир. Неразгадано убийство от близкото минало пресече …