Българин влиза в битката за председател на ЕК
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини
Групата на Зелените в Европейския парламент представи днес едновременно четирима кандидати за председател на Европейската комисия. По-рано днес заявката си подаде Марош Шефчович (ПЕС), а миналата седмица пръв поведе състезанието Манфред Вебер (ЕНП). Зелените ще избират между Петра де Сютер (Белгия), Бас Ейкаут (Холандия); Франсиска (Ска) Келер (Германия) и Атанас Шмидт (България). Шмидт е зам.-председател на Зелената партия в нашата страна и е програмист, пише Блиц.
Предвижда се Зелените да оставят списъка отворен до 28 септември. На 23-25 ноември в Берлин те ще потвърдят основния си водещ кандидат за ЕК. До края на годината се очаква и останалите водещи европейски партии да се спрат на единна водеща кандидатура. След това окончателните кандидати ще търсят подкрепа до изборите за евродепутати през май догодина.
Партията, която спечели мнозинство в ЕП, би следвало да представи водещия си кандидат за следващ председател на ЕК. Последната дума кой ще ръководи комисията ще имат Европейският съвет и ЕП. Предвижда се новата ЕК да бъде съставена следващата есен.

Smart Face превзема София и Пловдив с добро
Smart Face отбеляза успешен старт по NOVA
Зрителите пометоха шоуто „Звездите в нас“
Златимир Йочев се разплака от щастие в ефир

Няма коментари