Бургер, „изложен“ в хижа в Рейкявик, навърши 10 години
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини
Съхранени под стъклен похлупак като истинско съкровище, хамбургерът и неговите картофки още изглеждат добре.
Благодарение на миниатюрна камера в интернет може да се проследи агонията на един от последните бургери, продадени от „Макдоналдс“ (McDonald’s) в Исландия, преди американската верига за бързо хранене да се оттегли от страната по време на финансовата криза, предаде „Франс прес“, цитиран от www.dnevnik.bg.
През 2009 година американската верига, развиваща дейност в Исландия от 16 години, решава да се оттегли заради икономическия срив в страната, която става една от малкото в Западна Европа без ресторанти на „Макдоналдс“.
На 31 октомври същата година, точно преди затварянето на все още работещите три ресторанта, Хьортур Смарасон си купува един бургер с картофки и го поставя под стъклен похлупак.
Специалистът по космически туризъм решил да провери дали е вярно твърдението, че продуктите на „Макдоналдс“ никога не се развалят.
След първоначален престой в гаража му хамбургерът с картофките поел към Националния музей на Исландия, а после към една хижа в Рейкявик.
Днес е изложен като произведение на изкуството в един хостел в едно градче в Южна Исландия.
Управителят твърди, че включванията в интернет на любопитни да видят разлагащия се бургер са 400 хил. на ден. На въпрос на АФП „Макдоналдс“ заяви, че засега не планира да се завръща в Исландия. /БТА
A hotel in Reykjavík has on display a McDonald’s burger and fries, un-decomposed after 2,512 days – and counting https://t.co/q98jCi5iTf pic.twitter.com/lA5htlu2Cy
— The Wire (@thewire_in) 20 септември 2016 г.

„Лъвицата “ Пекин обвини Алекс за поредната загуба в “Игри на волята”
Климатологът Симеон Матев: Сиромашкото лято тепърва ще дойде
Обстановката над страната тепърва ще се усложнява
Синоптик: Идва затопляне, но за кратко
От днес 620,20 евро минимална заплата
Нинова нахока Румен Радев

Няма коментари