Абитуриент от Добрич отиде с ГАЗ-ка на бала
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини
Снимка: фейсбук
Украсена с балони ГАЗ-ка с надпис „Абитуриент” събра погледите на добричлии. С нея на бала си отиде зрелостник от Професионалната гимназия по туризъм „П. К. Яворов” в града, която тази година откри сезона на баловете.
След като впечатлена от визията на возилото за дванайсетокласника добричлийка публикува снимка в социалната мрежа, коментарите бяха полярни, пише Канал3.бг.
„Почудиха се тези завършващи, кой от кой да е по – оригинален. Вече стават смешни, според мен”, написа потребителка в социалната мрежа. Други считат, че, ако зрелостникът е искал да е интересен, е трябвало да отиде с лимузина, а, ако иска да е ретро – с файтон, пише регионалният сайт pronewsdobrich.bg.
Други обаче бяха категорични, че идеята е оригинална. „Децата са прекрасни и няма нищо лошо да бъдат оригинални”. „Щуро, кво лошо има”, „Много хубаво, браво”, „Камионът е ретро и е супер гениално хрумване”, „Това е 300 пъти по-яко и запомнящо се, отколкото, която и да е кола за 100к+”, считат други.
Добричлийка пък сподели, че в скандинавските страни всички, които завършват, се качват на камиони и хвърлят бонбони на децата.
Според Уикипедия, ГАЗ-66 съветски военен камион, произвеждан от ГАЗ. Бил е основното транспортно средство за моторизираната пехота на СССР и все още се използва в бившите съветски републики, . Прякорът му в Съветския съюз е „шишига“, известен е и като „виетнамка“.
Производството му започва през 1964 г. и е прекаратено през 1999 г.

Ники Василев: България постави световен рекорд с еврото, а никой не говори за това
Какво правим, ако получим фалшиво евро?
Георги Тошев се разграничи категорично от Венета Райкова
Калин или Ивайло ще си тръгне от “Игри на волята”
Цвети от „Хелс китчън“ обвини Патрицио в насилие
Борисов за бюджет 2026: За пенсионерите над милиард повече

Няма коментари