Животновъдите искат от правителството да не плащат данък върху получените евросубсидии
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини

снимка Pixabay
Животновъдите искат от държавата да отпаднат данъците им върху европейските субсидии. „Тези пари не се генерират от трудови доходи или търговска дейност и смятаме, че облагането им е несправедливо“, това пишат те в писмо до премиера Бойко Борисов и министрите на земеделието и финансите, цитирано от БНР.
Писмото е изпратено от името на 19 браншови организации в животновъдството. Фермерите припомнят, че има държави, в които евросубсидиите в отрасъла не се облагат с данък. Според тях Covid кризата и сушата през тази година са достатъчни основания държавата да подпомогне бранша, като му остави на разположение всички средства, които Европа отделя за земеделието .

Smart Face превзема София и Пловдив с добро
„Дом върху дом“ в „Темата на NOVA“ на 20 юни,

Няма коментари