Здравният министър Ангелов: Държавата ще осигури 2 млн. безплатни ваксини за коронавирус през август
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини

България ще участва в обща поръчка на Европейския съюз за ваксина срещу коронавирус. Препаратът се очаква в средата на август. Това съобщи пред БНТ министърът на здравеопазването Костадин Ангелов.
„В тази поръчка ние сме предвидили 2 млн. ваксини за българските граждани, като сме се ръководили от принципа на най-уязвимите групи. Това са хората, които са на възраст над 65 години, това са хората с хронични заболявания и са в рисковата група за заразяване с коронавирус и всички онези служители и медицински лица, които работят на първа линия и са в пряк контакт с тези пациенти. Държа дебело да подчертая, че тогава, когато е налична тази ваксина и тя бъде осигурена, ваксинирането ще е абсолютно доброволно.“, обясни здравният министър, пише economy.bg.
Той обясни още, че ресорното министерство ще подготви доклад с мерките, които ще трябва да бъдат предприети, ако се увеличат болните от Covid-19 в страната.

„Лъвицата “ Пекин обвини Алекс за поредната загуба в “Игри на волята”
Политолог: Пеевски се държи като министър-председател и държавен глава – Кралят Слънце
Васил Велев: Секторите „Сигурност“, „Отбрана“ и „Съдебна система“ не внасят осигуровки
Климатологът Симеон Матев: Сиромашкото лято тепърва ще дойде
Обстановката над страната тепърва ще се усложнява
Двамата каръци от ДАИ, поискали подкуп от екипа на Роби Уилямс са уволнени

Няма коментари