Започна изплащането на пенсиите и добавката от 50 лева към тях
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини

Снимка вихрогон.бг
Пенсиите ще се дават от 8 февруари (понеделник) и 22 февруари (понеделник), съобщиха от НОИ.
Малко под 2,1 милиона пенсионери ще получат добавка от 50 лв. към пенсиите си за месеца. Допълнителната сума ще се изплаща за пореден месец на всички пенсионери, независимо от размера на техните пенсии.
За изплащането на добавките бяха отпуснати допълнителни 106 милиона лева по бюджета на държавното обществено осигуряване. Средствата са осигурени за сметка на преструктуриране на разходите и/или трансферите по централния бюджет за 2020 г.
Изплащането на сумите чрез пощенските станции ще сe извършва по график, предварително обявен във всяка една от тях. Преводите на февруарските пенсии по сметките на пенсионерите, които получават парите си по банков път, ще бъдат извършени днес.

Smart Face превзема София и Пловдив с добро
Зрителите пометоха шоуто „Звездите в нас“
Златимир Йочев се разплака от щастие в ефир

Няма коментари