Влади и Венци станаха герои в „Островът на стоте гривни“

Блиц Новини

Кадри БТВ

Най-вече „Островът на стоте гривни“ е социално предаване, което набляга на човешките взаимоотношения и между другото по някоя игра за разкош. Поставени в условия, които провокират съвестта, отговорността и съпричастността участниците показват кой колко може да се справи с това.

Наличието или липсата на храна е първосигнален инстинкт за оцеляване и точно на това се набляга в предаването. Жестът на двама от лагер „Нумеролози“ Влади и Венци, да опитат да помогнат на бедстващия „Мимо Гарсия“ предизвика разнородни реакции както сред островитяните така и сред зрителите.

Присъствието на двамата в лагера донесе огромно облекчение на Миро, който се чувства отговорен за оцеляването им.

„Животът на Островът е като увеселителен парк, където влакчето постоянно върви нагоре-надолу“ – коментира събитията той.

След края на игрите четиримата мъже направиха експедиция навътре в острова и се върнаха с много храна. Това върна блясъка в очите на останалите и бяха благодарни за шанса, който им се даде, а именно да не си тръгнат по своя воля заради глада.

Лагер Глория не останаха назад, поканиха Мимо Гарсия на вкусна вечеря, на която се изказаха много отровения, изпяха се много песни и се споделиха много хубави емоции.

Зрителите също оцениха жеста на двамата мъже.

Браво на Владо и Венци! Бистра се просълзи, но къде беше нейната човещина , като в нея беше златната гривна и си хапваше само с Мая, без да сподели с останалите….

За мен Влади е победител, без значение дали ще бъде финалист или каквото и да е. Най-важното в този живот е да сме хора и най-вече човеци.
И знайте – обръщайте внимание на хубавите и позитивни неща от живота, няма смисъл да хабите енергията си да коментирате пошлото и недостойно поведение.

Чест и почитания за Влади и за Венци! След като не можаха да убедят част от своите сълагерници, решиха да се изместят без да ощетяват лагера си за да помогнат на нуждаещите се. И кухите глави както винаги всичко празно изплуваха на повърхността. Рената подскочи от яд, че не оставиха лагер Мимо гладен, за да си тръгнат по свое желание. това и беше на нея и на още няколко човека целта. Поздравления Влади и Венци!👍

Блиц Новини
„Дом върху дом“ в „Темата на NOVA“ на 20 юни,

Бетон, прах, дупки по улиците, липсващи тротоари, изчезнали зелени площи. Защо за десетки хиляди българи, които живеят в зони с интензивно строителство, подобен пейзаж се оказва всекидневие? Отговорите очаквайте в „Темата на NOVA” тази събота. Журналистът Деница Суруджийска и операторът Георги Георгиев се връщат чак към годините след Освобождението, за …

Блиц Новини
Smart Face превзема София и Пловдив с добро

Smart Face превзема София и Пловдив с добро настроение и колоритни образи Не пропускайте новите два епизода на забавната игра в четвъртък и петък от 20:00 ч. по NOVA 4 юни 2026 г., гр. София. Smart Face се впуска в ново търсене на ентусиасти, готови да изпитат интуицията си в …

Блиц Новини
Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите

Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите Премиерната поредица на NOVA е гледана от над една четвърт от зрителите 28 май 2026 г., гр. София. NOVA представи най-новия български сериал „Дъждът оставя следи“, който снощи отведе зрителите в мистични кътчета на Рилския манастир. Неразгадано убийство от близкото минало пресече …