Кадри видео Нова ТВ
Много емоционални спомени предизвика у Веско Маринов интервюто му с Деси Банова – Плевнелиева. Големият музикант и творец със сълзи си спомни за всички онези, които са му помогнали в трудното начало на кариерата му като певец, тези, които са му подали ръка и са помогнали да стане това, което е сега – 40 години след началото.
„Поканата на Тончо Русев да отида в неговия дом и да ми предложи да работя с него, да бъде основния ми композитор, късметът да се запозная с Евтим Евтимов, Павел Матев и най-вече Иван Радоев, това е голямото началото за мен. Имал съм такива случки с тези хора, само от споменаването на имената им потръпва цялото ми тяло от вълнение и респект. Но те си отидоха по онзи закон човешки по който си отиде и моя баща и всички наши близки последните години“. Гласът му потреперваше при споменаването на тези близки до него хора, но вече изгубени.
Както казва една моя приятелка – Веско, ние сме вече във възрастта на разделите, допълни той.
Много емоционален, открит и винаги откровен, това е Веселин Маринов, не напразно любимец на вече не едно поколение хора, които са отраснали с песните му.