Валери Найденов: Партиите са кухи тенекии, депутатите се назначават от олигархията
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини

кадър bTV
„Целият проблем е, че ние не избираме никого, защото депутатите се назначават от олигархичните групи, които наричаме партии“, това заяви журналистът Валери Найденов в интервю за bTV. Той сравни партиите в България с „кухи тенекии“.
„Нашите партии нямат никакъв смисъл, нямат съдържание. Каквото и да напишат в
програмите си – ако се включат във властта, ще правят точно обратното“, каза Найденов, според когото проблемът е в избирателната ни система, която се основава на партийните листи. „Навсякъде, където има такава система, има същите кризи“, отбеляза журналистът.
Той подчерта също, че след изборите през април е имало възможност всичко да се промени с приемането на мажоритарен вот, но тя е била пропусната, защото „Има такъв народ“ са отказали да гласуват за тази промяна, внесена от името на ГЕРБ. „Ако ИТН беше гласувал за този закон, вторите избори щяха да имат коренно различен резултат“, обясни Найденов. Според него, ако и при третите парламентарни избори тази година резултатът е същия, ще последват протести.

„Лъвицата “ Пекин обвини Алекс за поредната загуба в “Игри на волята”
Климатологът Симеон Матев: Сиромашкото лято тепърва ще дойде
Обстановката над страната тепърва ще се усложнява
Синоптик: Идва затопляне, но за кратко
От днес 620,20 евро минимална заплата
Нинова нахока Румен Радев

Няма коментари