Уикенд: Антон Хекимян е пред нервен срив

Блиц Новини

Кадър видео БТВ

Антон Хекимян все още успявал да сдържа нервите си, вместо като своя предшественик – Венелин Петков, час по час да свиква хората в нюзрума, изливайки гнева си от натрупаната преумора, шушука се в Би Ти Ви. Новинарят уцели възможно най-лошия момент, за да стане шеф на новините там – когато събитията се променят всеки час и трябва непрекъснато да е нащрек, за да не изпусне нещо важно.

От декември досега той на практика не е имал почивен ден, твърдят негови подчинени. Работел дори по време на отпуските и това вече започвало да му се отразява.

 

Хекимян бил пълната му противоположност – той се държал приятелски и любезно със служителите, но на всички им правело впечатление, че изглежда изморен, а на моменти – направо съсипан от работа. Амбициозният бивш водещ на сутрешния блок се чудел как да огрее на всички фронтове, особено в летния сезон, когато половината хора в нюзрума са в отпуска. Заради катаклизмите във властта положението в телевизията е толкова напечено, колкото не е било даже при извънредното положение заради коронавируса миналата година. Тогава работата на арменеца беше много, но ситуацията бе относително постоянна и той успявал да си планира задълженията, твърдят негови колеги, пише show.blitz.bg.

Сега за подобно планиране не можел даже да мечтае. Понеже ситуацията в държава постоянно се променя, в нюзрума също се налагало да се правят непрекъснати реорганизации в сценариите на предаванията и графиците за работа, а младият шеф искал да държи всичко под око. Към това се добавяло напрежението, че вече не отговаря само за себе си, а и за останалите си колеги. На всичкото отгоре вече няколко човека от нюзрума са напуснали, за да се преместят в Нова тв – проблем, за който „Уикенд” вече писа. Шефът се чудел откъде да намери кадърни хора, които да ги заместят. Не било изключение да върши и чуждата работа, когато няма кой друг да я свърши. В редките случаи, когато си позволявал отпуска, не почивал ефективно, а просто работел от разстояние. В резултат на всичко това ходел вечно угрижен, умислен, притеснен и колегите му вече се тревожели да не се разболее.

За разлика от Венелин Петков, който преди да си тръгне от Би Ти Ви бе успял да настрои срещу себе си почти всички свои подчинени, Антон Хекимян продължавал да се радва на обичта на колегите си. Арменецът работи в телевизията вече 16 години и досега не е известно да се е карал с някого там. Напротив – още от първите си дни като стажант станал любимец на всички. Понеже бил обсебен от желанието да го харесват, не смеел да си изпуска нервите дори когато вече е шеф и всички му козируват. Трупал напрежението в себе си, а новинарите се тревожели, че някой ден ще избухне и тогава може да има не само викове, но и уволнения.

Няма коментари

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Блиц Новини
„Дом върху дом“ в „Темата на NOVA“ на 20 юни,

Бетон, прах, дупки по улиците, липсващи тротоари, изчезнали зелени площи. Защо за десетки хиляди българи, които живеят в зони с интензивно строителство, подобен пейзаж се оказва всекидневие? Отговорите очаквайте в „Темата на NOVA” тази събота. Журналистът Деница Суруджийска и операторът Георги Георгиев се връщат чак към годините след Освобождението, за …

Блиц Новини
Smart Face превзема София и Пловдив с добро

Smart Face превзема София и Пловдив с добро настроение и колоритни образи Не пропускайте новите два епизода на забавната игра в четвъртък и петък от 20:00 ч. по NOVA 4 юни 2026 г., гр. София. Smart Face се впуска в ново търсене на ентусиасти, готови да изпитат интуицията си в …

Блиц Новини
Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите

Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите Премиерната поредица на NOVA е гледана от над една четвърт от зрителите 28 май 2026 г., гр. София. NOVA представи най-новия български сериал „Дъждът оставя следи“, който снощи отведе зрителите в мистични кътчета на Рилския манастир. Неразгадано убийство от близкото минало пресече …