снимка Pixabay
„През ноември ситуацията беше същата. Имаше по 3000 заразени на ден, болниците тогава започнаха да се пълнят. Ситуацията ни е позната, но в същото време сега има разхлабване на мерките“, това каза Десислава Кателиева от Националната асоциация на работещите в Спешната помощ пред Нова телевизия. Тя обясни, че по тази причина лекарите от Бърза помощ искат незабавно затягане на противоепидемичните мерки.
Вчера те отправиха апел за затягане на мерките, тъй като се притесняват, че броят на заразените се увеличава и че натискът върху болниците ще стане сериозен.
„Вече участвахме в този филм веднъж. Голяма част от хората не спазват и сегашните мерки”, каза още Кателиева. По думите й ситуацията е изключително динамична.
„Ако в една болница допреди час е имало свободни легла, то само след час ситуацията е друга. Нормално е да има такива моменти, в които се обикаля с пациенти и се търсят легла. Така е в цял свят, просто леглата се пълнят много бързо”, каза още тя.