След Фики и Софи Маринова с изява в театъра
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини

Снимка профил ФБ
Софи Маринова завладява и театралната сцена. Тя е поканена да участва в спектакъла „Таборът се връща от небето“. Режисьор на продукцията е Николай Априлов.
„ТАБОРЪТ СЕ ВРЪЩА ОТ НЕБЕТО” е перифраза на историята, разказана в руския филм „ Таборът отива към небето”. Либретото е на Любомир Пеевски и е една вълнуваща романтична история за невъзможната и изпепеляваща любов между конекрадеца Лайку и хубавицата Рада.
С образа за свободни и волни хора, обладавани от силни страсти, като любов и омраза, ромите влизат в произведения на световната класика. Значимо място в спектакъла имат руско-циганските романси и танци. Публиката ги обича, познава и припява „Нане цоха”, „Очи чорные”, „Все, что было”, Андроверда”, „Две гитары”, „Циган спросил цыганку” и други. Тази музика е вибрация и ритъм – необятна и необяснима като палавникът – вятър, развяващ косите, като огъня в кръвта.
Темите, с които тези мелодии успяват да пленят публиката са любов, гордост, отмъщение, свобода!
Освен Димитър Туджаров-Шкумбата и Софи Маринова в продукцията са поканени да участват и Галин Гинев, Калин Попов, Иля Пепеланов, Лилия Илиева, Велин Михайлов, Милена Захариева, Евгения Кръчмарова. Танците ще се изпълняват от Ансамбъла за народни песни и танци „Одесос“ при Областна дирекция на МВР – Варна с художествен ръководител и хореограф Радослав Иванов.

Ники Василев: България постави световен рекорд с еврото, а никой не говори за това
Какво правим, ако получим фалшиво евро?
Георги Тошев се разграничи категорично от Венета Райкова
Калин или Ивайло ще си тръгне от “Игри на волята”
Цвети от „Хелс китчън“ обвини Патрицио в насилие
Борисов за бюджет 2026: За пенсионерите над милиард повече

Няма коментари