Коментари на: Симеон Сакскобургготски: Имуществото ни беше разграбено, опитваме се да възстановим „Врана“ https://vihrogon.bg/simeon-sakskoburggotski-imushtestvoto-ni-beshe-razgrabeno-opitvame-se-da-vazstanovim-vrana/ Сайтът на свободния дух Thu, 29 Oct 2020 06:24:50 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.9.4 От: Вълканов https://vihrogon.bg/simeon-sakskoburggotski-imushtestvoto-ni-beshe-razgrabeno-opitvame-se-da-vazstanovim-vrana/#comment-21329 Thu, 29 Oct 2020 06:24:50 +0000 https://vihrogon.bg/?p=86335#comment-21329 Трудна работа, като се има в предвид, че същите тези столичани, изгориха Османския архив през Тридесетте години на 20-ти век. След Освобождението, освен малцината останали поборници срещу Османлиите, в новата столица се насели куцо и сакато, всякакви „поборници“, сътрудничели на Турската власт, всякакви предатели. Естествено е, че те са имали интерес, архивът да бъде изгорен.
Та и сега може да се очаква. Разни пишман поборници, сътрудничали на Царската власт, или техни потомци, да теглят една клечка на Царските архиви. Люде всякакви, добри и лоши, но и такива, които страх ги тресе, народът да не проклина рода им.

]]>
От: Недялков https://vihrogon.bg/simeon-sakskoburggotski-imushtestvoto-ni-beshe-razgrabeno-opitvame-se-da-vazstanovim-vrana/#comment-21320 Wed, 28 Oct 2020 18:31:19 +0000 https://vihrogon.bg/?p=86335#comment-21320 Човекът казва, че се опитва да възстанови, съхрани и остави за идните поколения нещо, което е било разпиляно. С какво предизвика псувни, нападки и обиди ? Ако си платим екскурзия и отидем някъде по света и посетим подобно място, започваме да се удивяваме: “ Каква история ? Каква ботаническа градина ? Какво богатство на растителни видове от цял свят ? Когато обаче става въпрос за у нас – веднага негативизъм и то вулгарен, просташки. Манталитета, манталитета братя и сестри, Дами и Господа, другарки и другари !

]]>
От: Георги Богданов https://vihrogon.bg/simeon-sakskoburggotski-imushtestvoto-ni-beshe-razgrabeno-opitvame-se-da-vazstanovim-vrana/#comment-21317 Wed, 28 Oct 2020 18:07:58 +0000 https://vihrogon.bg/?p=86335#comment-21317 Историята, грозна или красива, велика или унизителна трябва да се съхранява такава каквато е. Пренаписването и води само до обезличаване на всяка една нация. Врана е част от нашата история и трябва да се запази.

]]>