Блиц Новини

Снимки pixabay: Ще ви кажа какво ме направи служителка на Виваком за 10 лева в мола, обяви клиентка

Доста се шуми напоследък около големите хранителни вериги и качеството и обслужването там.

Според доста сигнали има нередности във всички без изключение.

Някои от тях като Кауфланд се опитват да имат обратна връзка с клиентите през социалните мрежи, но най-вече да насочват оплакванията към телефоните си с обучен персонал.

Мобилните оператори макар да минават между капките някак и при тях положението не е розово.

Оплаквания от напористи служители винаги е имало, но един сигнал на лошо отношение предизвика доста коментари.

„Вчера (в 12 часа) посетих офиса на Виваком в Мол (б.ред. става въпрос за голям български град), за да заредя телефона си с определена сума.

Обслужи ме млада, на вид интелигентна дама.

На въпроса ми колко по-малко от 10 лева мога да внеса, тя ми отговори така:

„ХАЙДЕ СЕГА! ДА НЕ СМЕ НА ПАЗАРА ЗА КРАСТАВИЦИ, ТА ДА СЕ ПАЗАРИМ!“.

Свидетел на разговора беше младеж, който дойде да я смени.

(Тяхното работно място е като влезеш – в дясната страна в дъното на офиса.)

Двамата се спогледаха, ухилиха се и очевидно останаха много доволни от „остроумния отговор“ на младата дама.

Стана ми интересно какви „връзки“ трябва да има човек, та да го назначат да работи с клиенти при липсата на елементарна култура.

Който не е влизал в офис само той не знае отношението към клиента, особено тези с изтичащи договори.

Навсякъде са такива, отговарят ти с насмешка сякаш че са къде къде по горе от теб, ако не сме ние клиентите те няма да са там и.т.н

Ами не сте права,може да пита /колкото и безумно да звучи/ и трябва да му отговорят любезно, иронията е за компании и за в къщи

Там ги вземат от кол и въже.

Заплащането е повече от трагично и персонала нормално да няма елементарни обноски.

За съжаление подобни явления ще се наблюдават все по-често навсякъде в секторите на обслужване но не само.

Просто робовладелците в България не желаят да инвестират в кадри, в човешки капитал и предпочитат по-лесния начин като наемат куцо и сакато да върши нещо, независимо колко качествено.

В А1 са същите….

Разбира се, негативните мнения не са съвсем меродавни.

Много хора са доволни от учтивото обслужване във „Виваком“ и А1.

Но винаги човек може да случи и на различно отношение, а после помни само негативното, слагайки всички под общ знаменател.

 

Други клиенти се постараха да отговорят на въпроса за който е влязла потърпевшата:

6 лв. на всеки 2 м. за запазване на парите, които имаш в картата и 10 лв. веднъж годишно за запазване на номера. Това знам аз.

Здравейте ,ваучер може да заредите от 4 до 99лв ,колкото желаете.

И спрямо сумата която сте заредили си активирате пакета на 123😊Ако искате да запазите номера 10лв за 11 месеца без да зареждате.

 

Блиц Новини
„Дом върху дом“ в „Темата на NOVA“ на 20 юни,

Бетон, прах, дупки по улиците, липсващи тротоари, изчезнали зелени площи. Защо за десетки хиляди българи, които живеят в зони с интензивно строителство, подобен пейзаж се оказва всекидневие? Отговорите очаквайте в „Темата на NOVA” тази събота. Журналистът Деница Суруджийска и операторът Георги Георгиев се връщат чак към годините след Освобождението, за …

Блиц Новини
Smart Face превзема София и Пловдив с добро

Smart Face превзема София и Пловдив с добро настроение и колоритни образи Не пропускайте новите два епизода на забавната игра в четвъртък и петък от 20:00 ч. по NOVA 4 юни 2026 г., гр. София. Smart Face се впуска в ново търсене на ентусиасти, готови да изпитат интуицията си в …

Блиц Новини
Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите

Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите Премиерната поредица на NOVA е гледана от над една четвърт от зрителите 28 май 2026 г., гр. София. NOVA представи най-новия български сериал „Дъждът оставя следи“, който снощи отведе зрителите в мистични кътчета на Рилския манастир. Неразгадано убийство от близкото минало пресече …