Шеф Кустев срина млад участник в Мастършеф, зрителите беснеят

Блиц Новини

Кадри БТВ: Шеф Кустев срина млад участник в Мастършеф, зрителите беснеят

Започна голямото отсяване на кандидат готвачите в „Мастър шеф“.

Този път участниците не плуваха в свои води, а трябваше да готвят с продукти подбрани от журито.

Както на всяко състезание има и добри и лоши.

На елиминации бяха Мелят, Петя и Виктор, Иван и чичо Митко.

Първите трима бяха на топ ниво и шефовете нямаха и капка съмнение и им казаха да се качват на терасата.

Петя и Виктор заложиха на сьомга приготвена по различни начини, а Мелят изуми шефовете с веган ястие.

Студентът от Истанбул Иван, не успя да се справи със задачите, сякаш психически се срина.

Той поднесе на шефовете доматена иберийска супа, с люта чушка, пилешка крокета и крема сирене с копър и чесън.

Задачата имаше три параметри, които трябваше да бъдат изпълнени. Да има хрупкаво, течно и кремообразно в ястието.

„Течният елемент прилича по-скоро на кремообразен. Това май спъва концепцията ти.

Липсва течност, това беше едно от трите изисквания!“, отбеляза шеф Александър Таралежков.

„Кейла е изключително горчив, доматената супа или каквото и да е това е абсолютно безвкусно, а този крокет от пилешко е напълно излишен.

Дори прилича на топка!“

Тази критика дойде от шеф Илиан Кустев.

В крайна сметка имаше много малко колебание дали няма да напусне чичо Митко, както му казват другите участници.

Но негово ризото с диворастящи гъби, чипс от целина и сладък картоф погали небцата на тримата кулинарни мастъри и го поздравиха.

Най-добрият майстор на турски десерти не се справи със задачите и трябваше да напусне, макар за кратко време да се превърна в любимец на зрителите.

В случая надделя опита и годините практика зад гърба си, които има чичо Митко.

Изсипаха се коментари:

Ванка успех преди всичко в образованието – то ти е на първо място сега!!!
За готвене винаги можеш да намериш време, и дай боже да намериш за кого!!!
Тогава ще е „уау“ както се казва по вашето сега, щото при нас беше „супер или много добре“!!!

Много ме е яд за това момче!
Според мен той е талантлив,но притеснението му изиграва лоша шега!!

„Догодина отново“

 

 

Блиц Новини
„Дом върху дом“ в „Темата на NOVA“ на 20 юни,

Бетон, прах, дупки по улиците, липсващи тротоари, изчезнали зелени площи. Защо за десетки хиляди българи, които живеят в зони с интензивно строителство, подобен пейзаж се оказва всекидневие? Отговорите очаквайте в „Темата на NOVA” тази събота. Журналистът Деница Суруджийска и операторът Георги Георгиев се връщат чак към годините след Освобождението, за …

Блиц Новини
Smart Face превзема София и Пловдив с добро

Smart Face превзема София и Пловдив с добро настроение и колоритни образи Не пропускайте новите два епизода на забавната игра в четвъртък и петък от 20:00 ч. по NOVA 4 юни 2026 г., гр. София. Smart Face се впуска в ново търсене на ентусиасти, готови да изпитат интуицията си в …

Блиц Новини
Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите

Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите Премиерната поредица на NOVA е гледана от над една четвърт от зрителите 28 май 2026 г., гр. София. NOVA представи най-новия български сериал „Дъждът оставя следи“, който снощи отведе зрителите в мистични кътчета на Рилския манастир. Неразгадано убийство от близкото минало пресече …