Сега: Прокуратурата засекрети катастрофата с Вежди Рашидов
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини

Кадър видео Нова ТВ
Само ден след произшествието на пътя е образувано разследване, което значи, че има данни за извършено престъпление.
Прокуратурата е образувала досъдебно производство за катастрофата, в която пострада бившият депутат от ГЕРБ Вежди Рашидов, съобщиха за „СЕГА“ от Столичната дирекция на МВР. Инцидентът се случи във вторник на оживено кръстовище между бул. „Гоце Делчев“ и бул. „България“ в София.
Прави впечатление бързината, с която държавното обвинение се активира по случая. Само ден след произшествието на пътя е образувано разследване, което значи, че има данни за извършено престъпление. От СДВР обаче отказаха да дадат подробности за причините за катастрофата и кой от шофьорите е виновен. По неофициална информация в медиите Рашидов е карал лекотоварен автомобил, който е минал на червено по бул. „България“ и се е ударил в друга кола, след което се е обърнал до трамвайните релси.
Столична дирекция не отговори дали има съставен акт за нарушение на пътя с аргумента, че има образувано досъдебно производство. От полицията съобщиха единствено, че взетите алкохолни проби от участниците в инцидента са отрицателни и че няма други пострадали освен Вежди Рашидов. Това повдига въпроса какво е дало предпоставка за започване на наказателно дело по случая, след като няма водач с над 1,2 промила алкохол или причинени телесни повреди. Единствено с разрешение на наблюдаващия прокурор могат да се разгласят каквито и да е обстоятелства за катастрофата.
„Сега“ изпрати въпроси за досъдебното производство за инцидента с Вежди Рашидов на ръководителя на Софийската районна прокуратура Невена Зартова, но не получихме отговор.
Вежди Рашидов е скулптор и министър на културата в първото и второто правителство на Бойко Борисов. Бил е също общински съветник в Столична община и депутат от ГЕРБ в 44-ото и 45-ото Народно събрание. Рашидов е разследван и преди заради своенравното поведение на пътя. На 29 ноември 2001 г. Рашидов, заедно с друг общинския съветник от СДС се сбиват с полицай, след като колата на скулптора е паркирана неправилно пред Столична община. Полицаят е със счупен нос, а инцидентът е заснет от екип на телевизия „Евроком“ и от охранителната камера на общината. На следващия ден те са арестувани и прокуратурата завежда дело за лека телесна повреда на полицай и хулиганство. На 5 април 2002 г. прокуратурата прекратява делото срещу Вежди Рашидов с мотива, че престъпленията не са извършени.

Ники Василев: България постави световен рекорд с еврото, а никой не говори за това
Какво правим, ако получим фалшиво евро?
Георги Тошев се разграничи категорично от Венета Райкова
Калин или Ивайло ще си тръгне от “Игри на волята”
Цвети от „Хелс китчън“ обвини Патрицио в насилие
Борисов за бюджет 2026: За пенсионерите над милиард повече

Няма коментари