Проф. Георги Рачев: Типичната есен може да очакваме чак към ноември
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини

Кадри БТВ
Полъха на есента вече се усеща по доста хладните утрини дори и по морето.
Доста хладна, а на места и студена е тази сутрин. При всички 71 станции няма отчетена температура над 18 градуса. От днес до неделя температурите ще се покачват с по 1-2 и в събота те ще бъдат между 30 и 35 градуса. Слънчо вече няма да е такъв голям фактор и да затопля. Идва есента, само че ще я отложим малко – може би с две седмици, а типичната есен може да очакваме чак към ноември, посочи климатологът проф. Георги Рачев.

В края на седмицата топло, че и горещо ще бъде на целите Балкани. Ще има „символични“ валежи. Причината е „Ерин, който увлича топли маси към нас, но задържа ниските температури над Европа, каза Рачев. Валежите изчезнаха, а да не казвам какво се готвеше за Истанбул. Там трябваше да бъде 400 литра на квадратен метър, но не се сбъдна.
Септември ще започне с топло, слънчево и сухо време. Времето ще бъде идеално за плаж по морето. Минималните температури се задържат по-високи. Сезонът продължава с пълна сила.
Според дългосрочни прогнози есента ще бъде топла и сравнително суха. Предстои да видим, каза Георги Рачев.

Плевен чакат дъжд ама няма. Единственото решение за там е да спрат да крадат вода. Оправдават се със загуби по преносната мрежа, ама това не е точно така, коментира Рачев водния режим, на който са подложени жителите на Плевен.

„Лъвицата “ Пекин обвини Алекс за поредната загуба в “Игри на волята”
Политолог: Пеевски се държи като министър-председател и държавен глава – Кралят Слънце
Меди: Хората, които определят някого по цвета на кожата му, показват колко са глупави
Васил Велев: Секторите „Сигурност“, „Отбрана“ и „Съдебна система“ не внасят осигуровки
Климатологът Симеон Матев: Сиромашкото лято тепърва ще дойде
Обстановката над страната тепърва ще се усложнява
