Президентът се отказва от НСО

Блиц Новини

Кадър Новини.бг

Президентът Румен Радев е солидарен с администрацията на президентството и отказва превоз от НСО.

Преди броени дни Народното събрание отне възможността президентската администрация да ползва служебен транспорт. Това решение е продиктувано именно от този факт. С писмо президентът уведомява, че се отказва от услугите на службата.

Уведомявам Ви, че считано от 20.10.2025 г., ще пътувам с личния си автомобил в случаите, когато служителите от администрацията на президентството са принудени да ползват личните си автомобили в изпълнение на служебните си ангажименти, свързани с държавния церемониал и протокол и събитията от работната програма на президента“, се казва още в писмото.

Като командир от Българската армия никога не съм изоставял своите подчинени в трудни ситуации, в които често ги поставяха решенията на овластените политици. Като президент на Република България няма да погазя принципите си и ще остана солидарен със служителите в институцията. Убеден съм, че когато политическата класа гласува закони, които разграждат държавата, ние, българските граждани, трябва да я съградим отново. А това започва с личната почтеност и възстановяването на доверието между гражданите и политиците“, посочва още президентът.

Според хората това е стъпка в правилната посока и повече политици трябва да го последват и по пример на западните си колеги да използват метро или велосипед например.

Ако президента може, очакваме всички депутати и министри, премиер да последват примера на президента!

Според мен НСО трябва да охранява не повече от 10 човека в тази държава.
Другите нека пътуват като всички други граждани.
Плюс заплатите на тия управници са толкова големи, че имат пари и за лична охрана и за личен шофьор. Не виждам причина данъкоплатеца да плаща и за това.

Това, разбира се, е чудесно и прекрасно. Само, че трябва да се премахне тази привилегия и за депутатите, а също и драстично да се намали персоналът на тази прекалено раздута структура, която се издържа от парите на данъкоплатците.

Блиц Новини
„Дом върху дом“ в „Темата на NOVA“ на 20 юни,

Бетон, прах, дупки по улиците, липсващи тротоари, изчезнали зелени площи. Защо за десетки хиляди българи, които живеят в зони с интензивно строителство, подобен пейзаж се оказва всекидневие? Отговорите очаквайте в „Темата на NOVA” тази събота. Журналистът Деница Суруджийска и операторът Георги Георгиев се връщат чак към годините след Освобождението, за …

Блиц Новини
Smart Face превзема София и Пловдив с добро

Smart Face превзема София и Пловдив с добро настроение и колоритни образи Не пропускайте новите два епизода на забавната игра в четвъртък и петък от 20:00 ч. по NOVA 4 юни 2026 г., гр. София. Smart Face се впуска в ново търсене на ентусиасти, готови да изпитат интуицията си в …

Блиц Новини
Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите

Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите Премиерната поредица на NOVA е гледана от над една четвърт от зрителите 28 май 2026 г., гр. София. NOVA представи най-новия български сериал „Дъждът оставя следи“, който снощи отведе зрителите в мистични кътчета на Рилския манастир. Неразгадано убийство от близкото минало пресече …