Президентът Радев ще се бори за втори мандат с подкрепата на БСП
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини

снимки: БСП, Фейсбук/Румен Радев
Националният съвет на БСП прие предложението на Изпълнителното бюро за подкрепа на президентската двойка Румен Радев и Илияна Йотова за втори мандат със 122 гласа „за“, 0 „против“ и 9 „въздържал се“, съобщиха от партията.
Членовете на Националния съвет на БСП на днешното му заседание сформираха работна група, която да осъществява комуникацията с президентската двойка за формулата на издигането й, инициативният комитет и политиките, които ще отстояват Радев и Йотова.
Групата ще се ръководи от Корнелия Нинова, а в състава й влизат представителите от ръководството на партията – Ирена Анастасова и Атанас Зафиров, както и представителите на ръководството на Парламентарната група – Кристиан Вигенин и Христо Проданов.
Предстои Националният съвет на БСП да одобри изработения от Изпълнителното бюро обхват на политиките, които да бъдат предмет на разговорите между работната група и кандидат-президентската двойка за втория й мандат.

Ники Василев: България постави световен рекорд с еврото, а никой не говори за това
Какво правим, ако получим фалшиво евро?
Георги Тошев се разграничи категорично от Венета Райкова
Калин или Ивайло ще си тръгне от “Игри на волята”
Цвети от „Хелс китчън“ обвини Патрицио в насилие
Борисов за бюджет 2026: За пенсионерите над милиард повече

Няма коментари