През април дават по 120 лева отгоре към пенсиите до 369 лева
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини

Снимка профил ФБ
От НОИ ще дадат списък на Агенцията за социално подпомагане с тези хора, а АСП ще преведе парите на хората, така че те ще разполагат с тях през април. Съобразихме се с критиките, че ниските пенсии трябва да ги подпомагаме чрез системата за социално подпомагане. Това каза социалният министър Деница Сачева в интервю за „Монитор„.
През април пенсионерите с пенсия от 300.01лв. до 369 лв. ще получат 120 лв. кеш добавка към пенсиите си за хранителни продукти. По-рано беше съобщено, че тези пари ще са под формата на ваучери.
Това ще струва около 47 млн. лв. С тези пари – 120 лв., ще имат възможност да си купят каквото им е необходимо, парите се дават целево за хранителни продукти. Избрахме тези хора, защото те ще имат пенсия под линията на бедност.
Хората с минимална пенсия не са включени, защото те са най-привилегировани в този случай на увеличение на пенсиите, защото получават 20% увеличение, поясни Сачева.
Пенсионерите с максимални пенсии също са облагодетелствани, останалите пенсионери пък получават 5% увеличение от месец юли, а тези хора с пенсиите от 300.01 до 369 лв. имат нужда от подкрепа и затова за тях сме предвидили еднократно 120 лв., допълни тя.

Какво правим, ако получим фалшиво евро?
АСП: Помощите за месец декември 2025 г. ще бъдат изплатени в евро след 15.01.2026 г
Мира Добрева оплю любимеца на хиляди
Калин или Ивайло ще си тръгне от “Игри на волята”
Борисов за бюджет 2026: За пенсионерите над милиард повече
Радев: Управляващите са в парализа и чакат санкционираният за корупция по Магнитски да ги уведоми дали ще ги бъде

Няма коментари