Кадри България он ер
Доста сложна е политическата обстановка в България в момента, че чак анализаторите се затрудняват с коментарите си. По основните телевизии виждаме едно мънкане, уклончиви отговори и никаква конкретност. Не само властта чака разрешение, както каза президентът, но и всякакви политолози, социолози, анализатори, гадатели.
Политологът Атанас Радев изказа мнението си пред България он ер за това, как вижда бъдещата конфигурация, защото освен избухването на Бойко Борисов, ИТН и БСП си глътнаха езиците.
„Това ще бъде основата за предоговаряне на коалицията. Изборите в Пазарджик се използваха за това „ДПС-Ново начало“ да влезе в управлението“, коментира той.

„Ако погледнем социологията, ГЕРБ запазва своето място, въпрос е кой загрява за второто място. Ако си представим, че имаме предсрочни избори – това означава, че „ДПС-Нова начало“ ще се борят за второто място, където ще имат много по-голямо влияние. Коалиционните партньори ще изпаднат в интересна ситуация, за тях е нормално да искат да остане властта. След Съвета за съвместно управление ще чуем и ИТН под една или друга форма. Радев слезе от държавните автомобили. Това е загрявката му за работа на терен“, изказа предположенията си Радев.
Според шефа на „Галъп“ избори няма да има, партиите осъзнават промените.
„Те ще продължат в сегашната си конфигурация да подкрепят правителството без определено желание за постове и позиции, което е комфортна ситуация за „ДПС-Ново начало“. В социалната политика има неаргументирано харчене и раздаване на помощи. Има проблем и трябва да има реформа. Думите на Борисов потънаха в проекцията на обществото и медиите. Политиците осъзнаха, че могат не само да ходят на избори през няколко месеца, а могат да разговарят помежду си“.
„След като се произнесе Съветът за управление, ще излязат с позиция. ИТН нямат интерес да излязат от управлението, имат ключови министерство. Не биха напуснали настоящото правителство. Политиците трябва да се опитвам да разговарят с българските потенциали избиратели по различен начин. Според мен няма да има предсрочни избори“, смята изпълнителният директор на „Галъп“.

