Появиха се летни ентеровируси, повалят за ден
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини

Снимка pixabay
Симптомите на летните ентеровируси до голяма степен се припокриват с тези на COVID-19, но не е трудно да бъдат объркани от специалистите. Основана разлика е, че при ентеровирусите оплакванията отшумяват бързо.
Пациенти вече започнаха да се трупат пред кабинетите на личните лекари в Пловдив. Повечето хора са със стомашно-чревните инфекции, които протичат с много висока температура – около 39 градуса, отпадналост, ставни болки, повръщане и разстройство, пише Трафик нюз.
„Много от пациентите ги прекарват за 24 часа. Вдигат висока температура, отпаднали са, буквално не могат да станат от леглото. Някои се оплакват от гадене, други имат разстройство. Но още на следващия ден вече се чувстват добре”, обясняват медиците.
Лечението е симптоматично и включва температуропонижаващи средства, антиеметични препарати, средства против обезводняване и др.
Посещението при джипито е препоръчително, особено за децата, за да се предотврати обезводняване.

Smart Face превзема София и Пловдив с добро
„Дом върху дом“ в „Темата на NOVA“ на 20 юни,

Няма коментари