От днес влизат в сила новите екостикери
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини

Снимка pixabay
Стикерът е с вграден чип и ще се поставя от вътрешната страна на предното стъкло на автомобили – зад огледалото за задно виждане.
От днес започва поставянето на новите екостикери на автомобилите до 3,5 тона. Това ще се получава след преминаване на технически преглед, предаде БГНЕС.
В електронния чип ще се съдържа цялата информация за самия автомобил – марка, модел, регистрационен номер, шаси и километраж. На екостикера ще се отбелязва еко-категорията на автомобила.
Най-високата 5-а група ще включва електрически, хибридни автомобили, които не замърсяват околната среда.
Останалите ще бъдат групирани от първа до четвърта – в зависимост от датата на първата регистрация, екологичната норма, определена от завода производител. Категория Евро-6 попада в четвърта екологична група.

„Лъвицата “ Пекин обвини Алекс за поредната загуба в “Игри на волята”
Климатологът Симеон Матев: Сиромашкото лято тепърва ще дойде
Обстановката над страната тепърва ще се усложнява
Синоптик: Идва затопляне, но за кратко
От днес 620,20 евро минимална заплата
Нинова нахока Румен Радев

Няма коментари