Огромна вест за разменените бебета от „Шейново“ от Нова тв

Блиц Новини

Тази новина е в развитие!

Очаквайте подробности всеки момент!

Огромна вест се разбра преди броени минути.

Те вече са върнати на истинските си родители.

Това се е случило в 11 часа днес.

Новината бе потвърдена пред БТВ от министъра на здравеопазването. д-р Асен Меджидиев.

Размяната е станала в адвокатска кантора, за да има свидетели.

От болница „Шейново“ също са в течение на щастливата развръзка.

Кадър Нова

Моментът е бил много емоционален, разказа репортерката на Нова тв Мариета Николаева.

Казусът няма да стига в съд.

Адвокатът Стоян Стойков разказа, че едната майка не иска самоличността й да се разкрива. От екипа посочват, че са били във връзка с другата майка.

Церемонията е била в 11 часа. „Беше много вълнуващо. Двете майки нямат конфликт помежду си. Протече със сълзи и щастие. Няколко седмици се работи по връщането. Всичко стана радушно от двете страни. Абсолютно съдействи“, обясни Стойков.

Другата майка никога не е виждала детето си и тя не иска да дава изявления с оглед бъдещето на децата си.

Днес двете бебета навършват 4 месеца.

Скандалът разтърси България в последния месец.

Сигналът за размяната тръгна от една от майките, която се усъмнява от данните на гривната и пуска сигнал до болницата.

Тя така и не застана пред камерите.

Говори само другата майка Севда Михайлова.

Тя дори бе обвинена без причина, че сама е взела другото бебе, което се оказа пълна лъжа.

Жената обясни, че е в пълен шок заради излелите се обвинения и че е свикнала с другото бебе.

„Всичко ми разбихте, всичко ми отнехте, психиката ми повече не е наред.“, заяви Михайлова и посочи, че другата майка изобщо не се е свързвала с нея.

За всичко това са виновни от „Шейново“. Да, обвинявам ги. Заради тях аз съм в това състояние в момента. Трудно ми е. Аз три месеца се грижа за това бебе. Казва се Ванеса. Не знам. Каква майка е другата? Нито говори, нито ми звъни. Поне да ми звънне, за поговорим, да ми каже нещо. Тя само знае да се крие, коментира тя.

Искам всички да престанат вече с глупостите, да ме обвиняват, че съм избягала. Аз съм свикнала с това дете. Къде е другата майка?, коментира тя.

Ако трябва да разменим децата, ще го направя, какво да направя. И с другото детенце ще свикна – това е. Но искам да престанат да пишат разни глупости за мен, посочи тя.

Вероятно се е стигнало до извънсъдебно споразумение за размяната на бебетата.

Малко вероятно е обаче родителите да получат някакво обезщетение заради преживяната травма.

Малките деца едва ли някога ще разберат какво точно се е случило, а и какво можеше да се случи, ако след дълги години бяха установили, че биологичните им родители са други.

 

 

Блиц Новини
„Дом върху дом“ в „Темата на NOVA“ на 20 юни,

Бетон, прах, дупки по улиците, липсващи тротоари, изчезнали зелени площи. Защо за десетки хиляди българи, които живеят в зони с интензивно строителство, подобен пейзаж се оказва всекидневие? Отговорите очаквайте в „Темата на NOVA” тази събота. Журналистът Деница Суруджийска и операторът Георги Георгиев се връщат чак към годините след Освобождението, за …

Блиц Новини
Smart Face превзема София и Пловдив с добро

Smart Face превзема София и Пловдив с добро настроение и колоритни образи Не пропускайте новите два епизода на забавната игра в четвъртък и петък от 20:00 ч. по NOVA 4 юни 2026 г., гр. София. Smart Face се впуска в ново търсене на ентусиасти, готови да изпитат интуицията си в …

Блиц Новини
Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите

Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите Премиерната поредица на NOVA е гледана от над една четвърт от зрителите 28 май 2026 г., гр. София. NOVA представи най-новия български сериал „Дъждът оставя следи“, който снощи отведе зрителите в мистични кътчета на Рилския манастир. Неразгадано убийство от близкото минало пресече …