Нови мерки в Кюстендил от днес, задължително с маска и на открито
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини

Снимка pixabay
Областният управител на Кюстендил издаде заповед всички граждани задължително да носят маски на открито, независимо дали има струпване на хора на едно място или не.
Причината е, че областта е сред най-засегнатите от коронавируса и само за седмица там се отчита ръст на случаите от 6 пъти.
„Областния кризисен щаб се взе единодушно решение в община Кюстендил от 10 до 21 февруари всички задължително да носят маски на открити и закрити обществени места, както и въвеждането на пропускателен режим на територията на поликлиниката“, обясни областният Виктор Янев пред БНТ.
В болницата в града са разкрити две COVID-отделения, като има готовност за разкриване на допълнителни легла. Има и пациенти в реанимация в нощта срещу сряда новопостъпилите пациенти са четирима. Общо 75 души с COVID-19 се намират в лечебното заведение. Има заразени и сред медицинския персонал, но техният брой е относително малко, в сравнение с есента.

„Лъвицата “ Пекин обвини Алекс за поредната загуба в “Игри на волята”
Политолог: Пеевски се държи като министър-председател и държавен глава – Кралят Слънце
Меди: Хората, които определят някого по цвета на кожата му, показват колко са глупави
Васил Велев: Секторите „Сигурност“, „Отбрана“ и „Съдебна система“ не внасят осигуровки
Климатологът Симеон Матев: Сиромашкото лято тепърва ще дойде
Обстановката над страната тепърва ще се усложнява

Няма коментари